Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Mustafa Kemal'in Ardından

note Mustafa Kemal'in Ardından

Mustafa Kemal'in Ardından

“Genç, ihtiyar herkes ölür. Ama, Atatürk’ün bu ulusa aşıladığı kalkınma ve yükselme inancı asla ölmez.”

Yaşar Nabi Nayır

 

“Atatürk, dinamik bir ruha sahiptir. O’na tutunan insan, olduğu yerde kalmaz. Atatürk, geliştirici ve genişletici bir düşünceyse sahiptir. O’nun arkasından gidenler, geride kalmaz.”

Cemal Gürsel

 

“O’na, ‘Ordu yok’ dediler, ‘Kurulur’ dedi. ‘Para yok’ dediler, ‘Bulunur’ dedi. ‘Düşman çok’ dediler, ‘Yenilir’ dedi. Ve bütün dedikleri çıktı.”

İ. Habib Sevük

 

“Çoktan, pek çoktan beri bu millet bir oğlunun kişiliğinde böylesine kendini bulmamıştı.”

Yahya Kemal Beyatlı

 

“Türk ulusu Atatürk’te iki yüz yıl beklediği kurtarıcıyı bulmuştur.Atatürk’ün eseri,bir bütün olarak tek bir kelimede toplanabilir: Kurtuluş!

Falih Rıfkı Atay

 

“Hiç bir ülke, yeni Türkiye’nin Atası tarafından başlatılan yenileşme kadar hızlı ve o kadar kökten bir gelişme göstermemiştir. Şimdiki Türkiye’nin tarihi, bu eşsiz devlet adamının tarihidir.

Bulgar Dneess Gazetesi

 

“Atatürk, yüzyılımızın yetiştirdiği en büyük şahsiyetlerden ve eşsiz deha ve fazileti toplamış önderlerinden biriydi. O, mücadelesini çalışmasının, ahlakının ve yaratıcılığının verimini ulusu için kullanmıştır.”

Suriye Elif Ba Gazetesi

 

Ekleyen : dersimiz.com     Okunma: 24606 kez

tags Atatürk hakkında söylenenler düşünceler Yaşar Nabi Nayır Cemal Gürsel İ. Habib Sevük Yahya Kemal Beyatlı Falih Rıfkı Atay Bulgar Dneess Gazetesi Suriye Elif Ba Gazetesi

Atatürk İle İlgili Benzer Yazılar:

Mustafa Kemal'in Ardından