Eğitim Sitesi

Tebdil-i mekanda ferahlık vardır. Atasözünün anlamı, açıklaması:

Atasözü / güzel söz "Tebdil-i mekanda ferahlık vardır." ile ilgili anlamı, açıklaması nedir? sorularınıza güncel açıklamalar ve yorumlarla TDK uyumlu atasözleri sözlüğümüzde cevap verilmektedir.

Atasözü / Güzel Söz:

Tebdil-i mekanda ferahlık vardır.

Güzel sözün / atasözünün açıklaması ve anlamı:

Kişi uzun süre aynı yerde ve aynı kişilerle kalmaktan sıkılabilir. Bulunduğu yeri veya çevreyi kimi zaman değiştirmek, daha değişik yerleri görüp gezmek, yeni insanlar tanımak, kişinin sıkıntısını giderir; ona rahatlık, ferahlık verir. dersimiz.com

Doğrusu "Tebdilimekânda ferahlık vardır." şeklindedir.
* Tebdilimekân : Yer değiştirme.


Tebdil-i mekanda ferahlık vardır atasözü ile ilgili kompozisyon örneği:


İnsan doğası gereği hayatında sürekli değişiklikler, yenilikler ister. Yeni kıyafetler, yeni eşyalar, gelişen teknoloji, ortaya çıkan moda akımları insan oğlunun hep değişim peşinde olmasındandır.
Uzun süre aynı mekanda bulunmak, monoton bir yaşama yol açar. Aynı insanlar, aynı eşyalar, aynı işler sıkıcı hale gelir. Çevremizdeki şeyleri sık sık değiştirmemiz mümkün olmadığından, bulunduğumuz çevreden uzaklaşmak en kolayıdır.
Yeni insanlar tanımak, yeni yerler gezmek ve keşfetmek, farklı ortamlarda, mekanlarda bulunmak insanı ruhsal yönden rahatlatır, moral ve motivasyonunu arttırır. Mutluluk ve huzur verir.

 

Atasözü / Güzel Sözü ve Açıklamasını Paylaşın: tweet facebook

Sonraki Atasözü:

Önceki Atasözü:

Tebdil-i mekanda ferahlık vardır. atasözünün anlamı, açıklaması