Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Çocuğunuza Daha İyi Yazması İçin Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

text Çocuğunuza Daha İyi Yazması İçin Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Çocuğunuza Daha İyi Yazması İçin Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

* İyi olsun olmasın çocuğunuzun tüm yazma uğraşlarını yüreklendirin. Bırakın doğruluğuyla öğretmenleri ilgilensin. Onun yazma hakkında pozitif tutum geliştirmesi üzerinde odaklanın.

 

* Ona kendisinin yakınlarına nasıl " Doğum Günü" ya da " Geçmiş Olsun" kartları yapabileceğini gösterin. Olağan yatma zamanı rutini olarak günün sonunda, günlüğüne bir şeyler yazması için onu yönlendirin. " Yapılacak İşler " veya "Hedeflerim" listesi yapmasını ve bunu her gün yenilemesini sağlayın.

 

* Çocuğunuz ne zaman bir şey yazsa gerekli dikkatinizi verin. Yazdığını buzdolabına yapıştırın ve çabalarını övün : " Yazmayı öğrendiğin için seninle gurur duyuyorum !"

 

* Günün herhangi bir vaktinde bir şeyler yazmanız gerektiğinde çocuğunuzun dikkatini çekin. Örneğin: Birilerine cevap yazarken, e-mail yollarken, alışveriş listesi yaparken, v.s.

 

* Çocuğunuzla birlikte bir gazete editörüne mektup yazın. Bir olay ya da makale hakkında ki fikirlerinizi belirtin. Bu çocuğunuza yazmanın düşünceleri bildirmenin bir yolu olduğunu gösterecektir.

 

* Çocuğunuzla birlikte onun ağzından, mektup almaktan hoşlanabilecek bir yakınınıza mektup yazın ve o kişiden çocuğunuza mektupla cevap vermesini rica edin.

 

Ekleyen : Rehber Öğretmen     Okunma: 2397 kez

tags

rehberlik

Reklamlar

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Eğitimciler ve Öğrenciler İçin Yazılı Rehberlik Kaynakları