Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Tilki İle Kedi Türk ve Dünya Masalları

masal okuTilki İle Kedi

Tilki İle Kedi

Tilki ile kedi sohbet ediyorlarmış. Tilki durmadan hilekar ve kurnaz olduğunu anlatıyormuş. Söylediğine göre düşmanları onu alt edemezmiş. Çünkü onlardan kurtulacak bir sürü oyun ve hile biliyormuş. Kedi birazda utanarak “Ben fazla oyun bilmem ki.” Demiş. “Düşmanlarımın elinden kurtulmak için tek bir yol bilirim. O da kaçmaktır.

 

Tilki: “Kedi kardeş.” Demiş. “Ben her tehlike karşısında başımın çaresine bakabilirim. Ama senin durumuna üzülüyorum. Korkarım bir gün seni çabuk altedecek.” Az sonra bir sürü Tazının bağrışmalarını duymuşlar. Bir avcı topluluğuna ait bu köpekler bütün hızlarıyla kendilerine doğru koşuyormuş. Kedi hemen yanındaki ağacın dallarına sıçrayarak üstteki bir yaprak kümesinin içine saklanmış. Tilki ise acaba şu hileyi mi yapsam yoksa bu hileyi mi diye düşünmeye başlamış. Çünkü o kadar hile biliyormuş ki hangisini uygulamasının doğru olacağına bir türlü karar veremiyormuş. Tam birisini uygulayacakmış ki tazılar etrafını çevirip tilkinin işini bitirmişler.

 

Bütün olanları yukarıdan seyreden kedi çok hile bilmediğine şükretmiş.

Ekleyen : dersimiz.com     Okunma : 52167 kez

tags Tilki İle Kedi, masal, çocuk masalları, masal özetleri, hikayeler, Dünya klasikleri, güzel hikayeler, seçme masallar, masal dinle, resimli masallar, hikaye özetleri, Türk masalları

Aşağıdaki benzer masalları da okuyabilirsiniz.

Çocuk Masalları Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler (Dinle İzle) 48753 kez okundu.

Çocuk Masalları Horoz Kahraman İle Vahşi Kediler 29885 kez okundu.

Çocuk Masalları Altın Yumurtlayan Kaz 117591 kez okundu.

Çocuk Masalları Yıldız Yağmuru 41461 kez okundu.

Çocuk Masalları Alaaddin'in Sihirli Lambası 14305 kez okundu.

masal ekle Masal - Hikaye Eklemek İsterseniz Tıklayın

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Reklamlar

addMasallar ve Hikayeler Anasayfaya Dön