Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Oduncu Ve Bülbül Türk ve Dünya Masalları

masal okuOduncu Ve Bülbül

Oduncu Ve Bülbül

Bir zamanlar yoksul bir oduncu vardı. Ormandaki bir kulübede yaşıyordu. Odun keserek yaşamını kazanıyordu. Bir gün kulübesinde yangın çıktı. Bu yangın tüm ormanı kül etti.

 

Oduncu eşeğine binip yola koyuldu. Ağaçların arasında yürürken birinin kendisine seslendiğini duydu. Başını kaldırınca konuşanın bir bülbül olduğunu gördü. Bülbül ona “Senin durumuna çok üzüldüm. Şimdi büyü yapacağım. Eşeğin çok güzel şarkı söylemeye başlayacak. Sen de onunla gösteriler yap. Çok para kazanacaksın.” Dedi.

 

Gerçekten de eşek birbirinden güzel şarkılar söylemeye başladı. Oduncu o kent senin bu kasaba benim dolaştı. Eşeğine şarkı söyletiyordu. Herkes onları izlemek için birbirleriyle yarışıyordu. Oduncu ve şarkı söyleyen eşeği tüm ülkede ünlenmişlerdi.

 

Bir gün yine oduncu bir gösteriye yetişmek için koşturuyordu. Bülbülün yardım isteyen sesini duydu. Bir kedi bülbülü yakalamıştı. Onu yemek üzereydi. Oduncu şöyle bir durakladı. Gösteriye gitmeyip onca parayı kaçırmayı göze alamadı. Arkasına bakmadan uzaklaştı oradan.

 

Gösteri başladı. Ama büyü bozulmuştu. Eşeği her zamanki gibi güzel şarkılar söylemedi. Yalnızca bir eşeğin çıkarabileceği sesleri çıkardı. Oduncu kendisini suçlayan izleyicilerin elinden canını zor kurtardı.

Ekleyen : Sena Güder     Okunma : 15945 kez

tags Oduncu ve Bülbül masal oku masal sitesi ormancı oduncu masal kitabı masalcı

Aşağıdaki benzer masalları da okuyabilirsiniz.

Çocuk Masalları Yıl Dede'nin Dört Kızı 10270 kez okundu.

Çocuk Masalları Kurt İle Keçi 59042 kez okundu.

Çocuk Masalları Tembel Çocuk 4424 kez okundu.

Çocuk Masalları Nimet (Nimetlere Şükretmek) 18437 kez okundu.

Çocuk Masalları Badem Ağacı 84333 kez okundu.

masal ekle Masal - Hikaye Eklemek İsterseniz Tıklayın

Reklamlar

addMasallar ve Hikayeler Anasayfaya Dön