Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Oduncu Ve Bülbül Türk ve Dünya Masalları

masal okuOduncu Ve Bülbül

Oduncu Ve Bülbül

Bir zamanlar yoksul bir oduncu vardı. Ormandaki bir kulübede yaşıyordu. Odun keserek yaşamını kazanıyordu. Bir gün kulübesinde yangın çıktı. Bu yangın tüm ormanı kül etti.

 

Oduncu eşeğine binip yola koyuldu. Ağaçların arasında yürürken birinin kendisine seslendiğini duydu. Başını kaldırınca konuşanın bir bülbül olduğunu gördü. Bülbül ona “Senin durumuna çok üzüldüm. Şimdi büyü yapacağım. Eşeğin çok güzel şarkı söylemeye başlayacak. Sen de onunla gösteriler yap. Çok para kazanacaksın.” Dedi.

 

Gerçekten de eşek birbirinden güzel şarkılar söylemeye başladı. Oduncu o kent senin bu kasaba benim dolaştı. Eşeğine şarkı söyletiyordu. Herkes onları izlemek için birbirleriyle yarışıyordu. Oduncu ve şarkı söyleyen eşeği tüm ülkede ünlenmişlerdi.

 

Bir gün yine oduncu bir gösteriye yetişmek için koşturuyordu. Bülbülün yardım isteyen sesini duydu. Bir kedi bülbülü yakalamıştı. Onu yemek üzereydi. Oduncu şöyle bir durakladı. Gösteriye gitmeyip onca parayı kaçırmayı göze alamadı. Arkasına bakmadan uzaklaştı oradan.

 

Gösteri başladı. Ama büyü bozulmuştu. Eşeği her zamanki gibi güzel şarkılar söylemedi. Yalnızca bir eşeğin çıkarabileceği sesleri çıkardı. Oduncu kendisini suçlayan izleyicilerin elinden canını zor kurtardı.

Ekleyen : Sena Güder     Okunma : 15120 kez

tags Oduncu ve Bülbül, masal oku, masal sitesi, ormancı, oduncu, masal kitabı, masalcı

Aşağıdaki benzer masalları da okuyabilirsiniz.

Çocuk Masalları Horoz Kahraman İle Vahşi Kediler 30594 kez okundu.

Çocuk Masalları Üç Arkadaşın Hikayesi 46774 kez okundu.

Çocuk Masalları Çıtı Pıtı Hanım 38172 kez okundu.

Çocuk Masalları Aynalı Tavşan 12727 kez okundu.

Çocuk Masalları Bremen Mızıkacıları 155247 kez okundu.

masal ekle Masal - Hikaye Eklemek İsterseniz Tıklayın

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box Asya AKTÜRK :Yorumum sana yardım eden olursa ve onunda yardıma ihtiyacı varsa durma aç gözlülük yapma yardım et beğendim☺

box melek :harika

box özgürr :süper bir hikaye

box Ela naz :ama çok kısa bu hikaye

Reklamlar

addMasallar ve Hikayeler Anasayfaya Dön