Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Kurbağa Prens Türk ve Dünya Masalları

masal okuKurbağa Prens

Kurbağa Prens

Bir zamanlar yedi güzel kızı olan bir kral varmış. Bu kızların en güzeli en küçük olanmış.Güzel günlerde sarayın yakınındaki serin gölün kıyısında altın topuyla oynamaya bayılırmış. Bir gün kız topunu havaya atmış ve beklenmedik bir şey olmuş. Top göle düşmüş! "Topum gitti!" diye ağlamış kız. "Ben senin topunu getiririm," demiş gölün kıyısındaki küçük bir kurbağa. "Ama benimle arkadaş olacağına, yemeğini paylaşacağına ve geceleri yatağına alacağına söz verirsen, " diye devam etmiş kurbağa. "Tamam " demiş kız. Ama kurbağa suya dalıp kızın topunu ona geri vermez koşarak saraya dönmüş.

 

Akşamleyin kral ve ailesi sofraya oturmuşlar. Tam yemeğe başlamak üzerelerken kapıdan bir vraklama sesi gelmiş. Küçük prenses duymazdan gelmeye çalışmış. Ama kral meraklanmış. " Kim o?" diye sormuş. Prenses bunun üzerine kurbağaya verdiği sözü babasına anlatmış. " Söz sözdür kızım," demiş babası. Böylece prensesin nefret dolu bakışlarına rağmen kurbağaya sofrada yer verilmiş.

 

Kurbağa Prens

 

Yemekten sonra kız tek başına yatağına yönelmiş. Kurbağa masadan, " ya ben ne olacağım? " diye vraklamış. Kral kızına, "Verilen sözlerle ilgili söylediklerimi unutma" demiş.Prenses kurbağayı yanına alıp odasına götürmüş ve bir köşeye bırakmış. " Yastığına gelmek isterim demiş," kurbağa. Prenses gözyaşları içinde kurbağayı yastığına bırakmış.

 

Tam o anda kurbağa yakışıklı bir prense dönüşmüş. "Korkma, " diye gülümsemiş. " Bir cadı beni kurbağa yapmıştı ve bu büyüyü ancak bir prenses bozabilirdi. Umarım arkadaş olabilirz. Hem bak artık bir kurbağa değilim." Prens ve prenses çok geçmeden evlenmişler ve düğünlerinde tabii ki bazı yeşil dostlarını da davet etmeyi unutmamışlar.

 

Bu masal Net yayınları'nın Minik Masallar isimli kitabından alınmıştır.

Ekleyen : Yönetici     Okunma : 90272 kez

tags Kurbağa Prens, masal, çocuk masalları, masal özetleri, hikayeler, Dünya klasikleri, güzel hikayeler, seçme masallar, masal dinle, resimli masallar, hikaye özetleri, Türk masalları

Aşağıdaki benzer masalları da okuyabilirsiniz.

Çocuk Masalları Ot Yiyen Kaplan 34216 kez okundu.

Çocuk Masalları Çıngıraklı Kedi 471 kez okundu.

Çocuk Masalları Kütük 30540 kez okundu.

Çocuk Masalları Horoz İle Tilki 98505 kez okundu.

Çocuk Masalları Peri Kızı Kurbağa Prenses 7533 kez okundu.

masal ekle Masal - Hikaye Eklemek İsterseniz Tıklayın

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (8 yorum yazılmış)

box Alper :Ben de izledim ve Zeliha BALCI yukarida minik masallardan alinmis görmedin mi? Süper bir masal!

box Nur karacaer :Ben bunun filmini izledim harikaydı buda harika

box Zeliha Balcı :güzel bir hikaye çok beğendim ama çok kısa görünüyor

box derin :Süper bi masal

box aslı :çokgüzel

box Efe :Kısa ve öz bence

box adsız klasor :Cok kısa gorunuyor

box nisa Nur kağnıcı :Guzel bir Hikayeymis

Reklamlar

addMasallar ve Hikayeler Anasayfaya Dön