Oyun Siteleri

Kibirli Arı Ve Üzgün Papatya Türk ve Dünya Masalları

masal okuKibirli Arı Ve Üzgün Papatya

Kibirli Arı Ve Üzgün Papatya

Sıcak bir yaz günüydü. Her yer çiçeklerle dolu ve hava mis gibi kokuyordu. Çiçek tarlasının üzerinde arı vız vız diyerek yavaş yavaş uçuyordu. Havada o kadar güzel süzülüyordu ki papatya onu hayranlıkla izledi. Uçmaktan yorulan arı papatyanın yanındaki ağaç dalına konar. Papatya, arı ile konuşmak ister ve seslenir:

 

- Arı kardeş ne kadar güzel uçuyorsun. Oysa benim kanatlarım yok ve ben senin gibi dünyadaki güzellikleri göremiyorum. Sadece etrafımdaki çiçekleri görüyorum. Bir gün beni de alıp gezdirebilir misin? der.

 

Arı papatyaya kibirli gözlerle bakar ve:

 

- Ben seni nasıl taşıyım. Seni asla alıp, taşıyamam. Çabucak yorulurum. Hem ne yapacaksın dünyadaki güzellikleri, diyerek papatyayı götürmek istemez ve uçarak gözden kaybolur. dersimiz.com Bu duruma oldukça üzülen papatya günlerce ağlar. Kendisine kibirli davranan arı onu çok üzmüştür. Aslında papatyayı alıp, gezdirebilirdi. Fakat o kibirli davranarak onu küçümsedi.

 

Aradan aylar geçti ve havalar yavaş yavaş soğudu. Ağaçlar yaprak döküyor ve çiçekler soluyordu. Fakat papatya halen yapraklarını dökmemişti. O gün havada arıyı uçarken görür ve bal yapmak için çiçek aradığını fark eder. Oysa oradaki solmadan kalan tek çiçek papatyaydı. Papatyanın üzerine konmak ister ve papatya arının konmasına izin vermez. Bu duruma oldukça şaşıran arı papatyaya seslenir:

 

- Neden konmama izin vermiyorsun. Bal yapmam gerek.” der. Papatya aylar önce kendisine kibirli davranan arının yaptıklarını ona hatırlatır. Durumu hatırlayan arı kendine çok kızar ve papatyadan özür diler. Kendisinin kibri yüzünden geri çevirdiği papatyaya, şimdi kendi muhtaç olmuştu. Arının yaptıklarını affeden papatya, arının bal yapmasına izin verir ve bu duruma sevinen arı papatyayı alarak dünyayı gezdirmek için havalanmaya başlarlar.

Ekleyen : Editör     Okunma : 16099 kez

tags Kibirli Arı, Üzgün Papatya, Masal Oku, çocuk masalları, eğitici masallar, masal sitesi

Aşağıdaki benzer masalları da okuyabilirsiniz.

Çocuk Masalları Horoz İle Tilki 86525 kez okundu.

Çocuk Masalları Hiçler Şehrinin Kızı 28138 kez okundu.

Çocuk Masalları Ayşecik İle Yasemin Sultan 53974 kez okundu.

Çocuk Masalları Ahtapot 76428 kez okundu.

Çocuk Masalları Külkedisi 58550 kez okundu.

masal ekle Masal - Hikaye Eklemek İsterseniz Tıklayın

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (5 yorum yazılmış)

box ikoş :Harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
box İkbal :Çok güzel olmuş
box rukiye şimşek :bunun özeti ne
box busra :Evet gercekten cok guzel .
box irem :çok güzel ve öğüt verici elinize sağlık...

Reklamlar

addMasallar ve Hikayeler Anasayfaya Dön