Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Fare, Kurbağa Ve Atmaca Türk ve Dünya Masalları

masal okuFare, Kurbağa Ve Atmaca

Fare, Kurbağa Ve Atmaca

Bir fare ile bir kurbağa uzun zamandır samimi iki arkadaş hayatı yaşıyorlardı. Kurbağa genellikle farenin evine gider ve yemek yerdi. Farede onu misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyardı. Bu bir süre böyle devam etti, bir gün kurbağa farenin evine gelerek;” Hep ben sana yemeğe geliyorum, bir gün de sen benim evime gel, böyle ayıp oluyor” dedi. Fakat bir problem vardı, kurbağanın evi, derenin öbür tarafındaydı, fare oraya nasıl atlayabilirdi ki ?

 

Günlerce gelip giden kurbağa o kadar ısrar etti ki, fare artık dayanamadı. Kurbağa karşıya geçmesi için ona yardımcı olacaktı. Fare kendisin kurbağanın sırtına iyice bağladı. Ve iki arkadaş dereyi geçmeye başladılar.

 

Derenin ortasına gelince, kurbağanın aklına fareyi boğmak geldi. Böylece farenin evindeki bütün yiyeceklere sahip olabilirdi. Yavaş yavaş suyun derinliklerine dalmaya başladı. Zavallı fare can havliyle bağırıp ağlıyordu. O sırada oradan geçen bir atmaca farenin çığlıklarını işitti. Derhal alçalıp fareyi sudan çıkardı. Farenin sımsıkı tutunduğu kurbağa da dışarı çıkmış oldu. Fare aniden atmacanın elinden kaçtı ancak kurbağa orada kalakaldı ve kurbağa atmacaya yem oldu. Evet çocuklar, kötülük eden kötülük bulur, sakın unutmayın.

Ekleyen : Elifim     Okunma : 19121 kez

tags Fare Kurbağa ve Atmaca, masal oku, en güzel masallar, eğitici masallar, masal sitesi, masallar

Aşağıdaki benzer masalları da okuyabilirsiniz.

Çocuk Masalları Kurt Ve 7 Küçük Oğlak 69025 kez okundu.

Çocuk Masalları Bencil Dev 12519 kez okundu.

Çocuk Masalları Çiftçinin Oğulları 1921 kez okundu.

Çocuk Masalları Mahalleyi Cinler Bastı 28958 kez okundu.

Çocuk Masalları Salyangozun Derdi 15324 kez okundu.

masal ekle Masal - Hikaye Eklemek İsterseniz Tıklayın

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Reklamlar

addMasallar ve Hikayeler Anasayfaya Dön