Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Komik Yazılar: Bilgisayar Bozma Dersleri

smile.pngBilgisayar Bozma Dersleri

Bilgisayar Bozma Dersleri

Bilgisayarınızı, direkt güneş ışığı alabilecek bir yerde kullanın.Yakında kalorifer veya benzeri bir ısıtma cihazı bulunursa da iyi olur. Ortamın nemli olması, olaya ayrı bir anlam katacaktır.

 

Bilgisayarınız kilitlendiği zaman "reset" tuşuyla falan hiç uğraşmayın.Anında fişi pirizden çekip çıkarın veya Power tuşuyla kapatın ve birkaç saniye bile geçmeden hemen açın.

 

Elektrikler kesildiğinde, bilgisayarınızı kapatmayın. Elektrik geldiğinde yaşanacak ani voltaj değişiminin, monitörünüzde oluşturacağı görüntü ile sabit diskinizden gelecek garip seslerin senfonik uyumu size ilginç bile gelebilir.

 

Bilgisayar masanızı sabitlemeyin. Böylece her tuşa bastığınızda sallanan bilgisayar,size "interaktif" bir his verecektir.

 

Bilgisayar monitörünüzde sabit bir görüntüyü saatlerce tutun. Böylece monitörünüz fosfor tabakasından oluşacak zedelenme sonucu, monitörünüz kapalı iken bile o görüntüyü görebilirsiniz.

 

Bilgisayarınızın fişini topraksız bir prize takın. Aynı prizden diğer elektronik cihazların da güç sağlaması, bilgisayarınıza giden akımda hoş değişiklikler yapacaktır.

 

Küçük kardeşinizin ya da çocuğunuzun bilgisayarınızın CD sürücüsü ve kart okuyucusuna bozuk para veya benzeri şeyleri sokmasına aldırmayın. Bilgisayarınızın içinde birikecek bozuk paralar, ona tasarruf alışkanlığı, bilgisayar tamircinize de para kazandıracaktır.

 

İşletim sisteminizi çökertmek için bulduğunuz her programı indirip kurun, merakınızı gidermiş olursunuz hem de bakarsınız güzel şeyler yakalar, dolmayan kotanızı kısa sürede doldurup rahatlarsınız.

 

Tüm bunları yaptığınız halde, bilgisayarınız hala çalışmakta ısrar ediyorsa, en etkili ve son çare olarak bilgisayarınızı kaldırıp pencereden atabilirsiniz.

Ekleyen: DemetC     Okunma: 12736 kez

tags Bilgisayarı Bozma Dersleri komik yazılar esprili yazılar eğlence mizah

Aşağıdaki benzer yazıları da okuyabilirsiniz.

Komik Yazılar En Sık Duyduğumuz Yalanlar 50751 kez okundu.

Komik Yazılar Hazır Cevaplar 52554 kez okundu.

Komik Yazılar İslami kamyon arkası yazılarından seçmeler 53908 kez okundu.

Komik Yazılar Ürün Talimatları 46537 kez okundu.

Komik Yazılar Matematikçilerin Arabalarının Arkasındaki Yazılar 43168 kez okundu.

komik yazılarKOMİK BİRŞEYLER EKLEMEK İSTERSENİZ TIKLAYIN

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Reklamlar

Komik Yazılar Anasayfaya Dön Güldüren Komik Eğlenceli Yazılar