eğitim sitesi

Komik Yazılar : Bilgisayar Bozma Dersleri

smile.png Bilgisayar Bozma Dersleri

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızı, direkt güneş ışığı alabilecek bir yerde kullanın.Yakında kalorifer veya benzeri bir ısıtma cihazı bulunursa da iyi olur. Ortamın nemli olması, olaya ayrı bir anlam katacaktır.

 

Bilgisayarınız kilitlendiği zaman "reset" tuşuyla falan hiç uğraşmayın.Anında fişi pirizden çekip çıkarın veya Power tuşuyla kapatın ve birkaç saniye bile geçmeden hemen açın.

 

Elektrikler kesildiğinde, bilgisayarınızı kapatmayın. Elektrik geldiğinde yaşanacak ani voltaj değişiminin, monitörünüzde oluşturacağı görüntü ile sabit diskinizden gelecek garip seslerin senfonik uyumu size ilginç bile gelebilir.

 

Bilgisayar masanızı sabitlemeyin. Böylece her tuşa bastığınızda sallanan bilgisayar,size "interaktif" bir his verecektir.

 

Bilgisayar monitörünüzde sabit bir görüntüyü saatlerce tutun. Böylece monitörünüz fosfor tabakasından oluşacak zedelenme sonucu, monitörünüz kapalı iken bile o görüntüyü görebilirsiniz.

 

Bilgisayarınızın fişini topraksız bir prize takın. Aynı prizden diğer elektronik cihazların da güç sağlaması, bilgisayarınıza giden akımda hoş değişiklikler yapacaktır.

 

Küçük kardeşinizin ya da çocuğunuzun bilgisayarınızın CD sürücüsü ve kart okuyucusuna bozuk para veya benzeri şeyleri sokmasına aldırmayın. Bilgisayarınızın içinde birikecek bozuk paralar, ona tasarruf alışkanlığı, bilgisayar tamircinize de para kazandıracaktır.

 

İşletim sisteminizi çökertmek için bulduğunuz her programı indirip kurun, merakınızı gidermiş olursunuz hem de bakarsınız güzel şeyler yakalar, dolmayan kotanızı kısa sürede doldurup rahatlarsınız.

 

Tüm bunları yaptığınız halde, bilgisayarınız hala çalışmakta ısrar ediyorsa, en etkili ve son çare olarak bilgisayarınızı kaldırıp pencereden atabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ekleyen : DemetC     Okunma : 12589 kez

tags Bilgisayarı Bozma Dersleri komik yazılar esprili yazılar eğlence mizah

Aşağıdaki benzer yazıları da okuyabilirsiniz.

Komik Yazılar Göçmen Kuşların Aralarındaki Diyaloglar
Komik Yazılar Çevrim İçi Kız İsteme
Komik Yazılar Babacığım :)
Komik Yazılar Bir Aşk Hikayesi (Kayahan) :))
Komik Yazılar Halı Saha Tiplemeleri
komik yazılarKOMİK BİRŞEYLER EKLEMEK İSTERSENİZ TIKLAYIN

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan :    

next YAZILAN YORUMLAR (5 yorum yazılmış)

box Deniz :Çok güzel bir site tüm başlıkları da mükemmel harika :)
box merve :eweeetttt çookkk güzel matrak sözler yaaa bunlar:)
box BiLinmeyeN :Çok komik ya adamın yazcağı nedeni fiLan ama herif destan yazmış xD süper paylaşım
box Bir dost :Sen buna komik mi diyorsun?
box zehra :çok komik ve güzel ben bu siteyi çok seviyorum yha

Güldüren Komik Eğlenceli Yazılar

Komik Yazılar Anasayfaya Dön