Eğitim Siteleri

Altın Renkli Boş Kutu

Altın Renkli Boş Kutu

Altın Renkli Boş Kutu

Bir süre önce bir arkadaşım, üç yaşındaki kızını, bir rulo altın renkli kaplama kâğıdını ziyan ettiği için cezalandırmıştı. Durumları iyi değildi ve kızının, kâğıtları ağacın altına koyacağı bir kutuyu süslemeye harcaması onu çok sinirlendirmişti. Buna rağmen küçük kız, ertesi sabah hediyeyi babasına getirdi ve "Bu senin için babacığım." dedi. Arkadaşım, gösterdiği tepki için kendini suçlu hissetti ama kutunun boş olduğunu görünce için için sinirlenmekten de kendini alamadı.

 

Kızına bağırdı: "Birine bir hediye verdiğin zaman içinin dolu olması gerektiğini bilmiyor musun?”.

 

Küçük kız babasına yaşlı gözlerle baktı ve şöyle dedi: "Ama babacığım, kutu boş değil ki.

 

Ben kutunun içine öpücüklerimi üflemiştim. Hepsi senin için babacığım."

 

Babanın içi paramparça olmuştu; kızını kucakladı ve onu affetmesi için yalvardı. Arkadaşım, bu altın renkli kutuyu yatağının başucunda yıllarca sakladığını anlattı bana. Ne zaman cesaretini kaybetse, kutunun içinden hayali bir öpücük çıkarıyor ve onu oraya koyan çocuğunun sevgisini hatırlıyordu. Gerçek anlamda bakmak gerekirse, hepimiz, arkadaşlarımız ve ailelerimiz tarafından bize sunulan, karşılıksız sevgi ve öpücüklerle dolu altın renkli kutulara sahibiz.

 

Dünyada sahip olabileceğimiz daha değerli bir şey olamaz.

 

Hayata iyi bakın.

 

Ekleyen : dersimiz.com     Okunma : 2988 kez

tags Altın Renkli Boş Kutu bilgelik öyküleri seçme öyküler ibretlik öyküler en güzel hikayeler hikaye oku etkileyici hikayeler

 

Benzer Öyküler/Hikayeler:

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan :    

Öyküler - Hikayeler : Altın Renkli Boş Kutu

Öyküler / Hikayeler Anasayfaya Dön