Oyun Siteleri

Stresinizi azaltmak için bunları tüketin

faydalı haberlerStresinizi azaltmak için bunları tüketin

139en-saglikli-besinler.jpg Beslenme Uzmanı İngiliz Amanda Ursell, yaz mevsimin bitmesinin ardından başlayan yoğun tempolu iş ve okul dönemindeki stresi azaltmak için belli başlı gıdalar önerdi:

1- Protein açısından zengin kırmızı et, balık, yumurta, tavuk, süt ürünleri, bakliyat, yulaf ezmesi, tam tahıllılar, makarna, sebze ve meyve, enerjinin yavaş yayılmasını sağlayarak iştahın hızlanmasını önlüyor.

2- Kırmızı et, yağlı balık, fıstık, koyu yeşil sebzeler ve kahvaltı gevrekleri, demir eksikliğinden kaynaklanan yorgunluk hissi, dikkat eksikliğini dengelemeye yardımcıdır.

3- Stres seviyesi, fazla kafein alımıyla da yükselir. Geç saatlerde alındığında uyku düzenini de bozan kafeinli içecekler, nabız ve tansiyonu yükselterek sinir sistemini zorlayıcı etki eder.

4- Vücudun çok az susuz kalması bile strese yol açabilir. Bol su, bitkisel çaylar, kafeinsiz kahveler ve şekersiz hafif içecekler öneriliyor.

5- Kalsiyum ve magnezyum içeren gıdalardan süt, kalkan, kaju, ıspanak, yulaf ve fıstık ezmesi, bakliyat ve patates kasları rahatlatır, sinir sistemi ve tansiyon dengeleyicidir.

Sponsorlu Bağlantılar

22.09.2011 tarihli haber
tag Stresinizi azaltmak stresi azaltmak için neler yenmeli sağlıklı yaşam sağlık önerileri sağlıklı olmak için

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan :    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box şenay :denedim çok faydasını gördüm
box Boleyy :Bu güzel yiyecekleri söylüyorsunuz da; Bunları alacak para herkeste mi var ?

Fayda Sağlayan Haberler