Oyun Siteleri
21 Ekim 2016 Cuma

Uzman - başöğretmenler belli oldu eğitim haberi

eğitim haberleriUzman - başöğretmenler belli oldu

3.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenliğin kademelendirilmesi kapsamında 92 bin 382 uzman, 338 de başöğretmenin belirlendiğini bildirirken, uzman öğretmenlerin maaşlarında 80, başöğretmenin maaşlarında ise 160 YTL artış olacağını kaydetti.

Bakan Çelik, Beşevler Şura Salonu'nda Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı. Çelik burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gelişmesinde öğretmenlerin üzerine büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek, "Öğretmenlerimiz bir misyoner sebatıyla bu işe sarılırlarsa birkaç yılda Türkiye dünyanın parlayan yıldızı olacaktır" dedi.

UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLER BELİRLENDİ

Çelik, öğretmenlik mesleğinin kademelendirilmesine ilişkin yaptıkları düzenleme kapsamındaki sınavın sonuçlarının da bugün itibariyle açıklandığını duyurdu. Sonuçların Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden öğrenilebileceğini kaydeden Çelik, değerlendirmeler ardından toplam 92 bin 382 öğretmenin "uzman" ünvanını, 338 öğretmenin de "başöğretmen" ünvanını aldığını ifade etti.

Çelik, uzman ve başöğretmen ünvanlarından elde eden öğretmenlerin maşlarında da artış olacağını bildirirken, uzman öğretmenlerin maaşlarında 80, başöğretmenlerin maaşlarında ise 160 YTL artış yapılacağını söyledi.(

ANKA

Sponsorlu Bağlantılar

tarihli haber
tag Uzman - başöğretmenler belli oldu

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan :    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box ahmet atalay :Uzman öğretmenlik sınavını kazanan ancak askerliğini Y.Subay öğretmen olarak yaptığından dolayı bu isme layık görülmeyen biri olarak ilgililere öğretmenler günü arefesinde yanlışlığı düzeltmeleri doğrultusunda seslenmek istiyorum. Büyüklerimiz çalışanlarını cezalandırmamalı onure etmelidir.Bilindiği üzere tanınan iki yıllık süre bu ay itibariyle dolmaktadır.
box Kadir :Sınavı kazandım.Uygulamanın mesleki etik açısından adil olmadığına inandığımdan dolayı başvuruda dahi bulunmadım.Bir toplumda öğretmen de kokarsa,tuzun yapacağı bir şey kalmamış demektir. Kadir

Güncel Eğitim Haberleri