Eğitim Sitesi

KPDS Başvuruları Başladı eğitim haberi

eğitim haberleriKPDS Başvuruları Başladı

ookul.jpg Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ve yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenlere yönelik KPDS başvuru süresi bugün başlıyor.

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ve yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenlere yönelik Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (KPDS) başvuru süresi bugün başlıyor.

Sınava başvurmak isteyenler, valiliklerin il ve ilçelerde kurdukları bürolar ile üniversite rektörlüklerinden, KKTC'de ikamet edenler ise Lefkoşa'daki ÖSYM temsilciliğinden, önce ‘Başvurma Koşullarına İlişkin Bazı Açıklamalar' metnini alacaklar. Adayların bu belgeyi doldurduktan sonra çalışıyorsa amirine, LES'e girmek isteyenlerle kendilerinden KPDS puanı istenen üniversite öğrencilerinin de kendi üniversitelerine onaylatmaları gerekiyor. Adaylar, başvuru belgelerini ve sınav ücreti banka dekontlarını en geç 6 Eylül 2006 günü mesai bitimine kadar teslim edebilecekler. KPDS, 12 Kasım'da Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İzmir, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Lefkoşa'da yapılacak.
AA

tag KPDS Başvuruları Başladı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box şenay hoca :2 sene önce 88 almıştım, dil tazminatı alıyorum, 30 ytlye yakın bir para sadece. Ama hiç yoktan iyidir diyoruz, 1 aylık ekmek parası:)

box Alpaslan :Yabancı Dil Tazminatı Miktarlarının Tespitine İlişkin Esaslar in "Ödenecek Yabancı Dil Tazminatı" baslikli 3üncü maddesinde "Aynı dil için birden fazla sınava katılanlara, en yüksek seviye esas alınarak yabancı dil tazminatı ödenir." diyor. Buna göre daha sonra alinan düsük puan tazminati etkilemez. (Yinede siz bir arastirin!)

box mukaddes :merhaba arkadaşlar. ben sınıf oğretmenliği 3. sınıf oğrencisiyim. yuksek lisans yapmak istiyorum. kpdsye bu yıl girersem geçerli olurmu? bu konuda sağlam bilgisi olan beni haberdar ederse çok sevinirim.

box Sahra :merhaba arkadaşlar KPDS dil tazminatı alabilmek için en az 70 almak gerekiyor, peki branştan branşa değişiyor mu? Mesela ben Türkçe öğretmeniyim, yine de tazminattan yararlanabilmem için en az 70 mi almam gerekiyor? bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

20 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz 20 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz

TEOG kalktı, yeni sistem ne olacak? TEOG kalktı, yeni sistem ne olacak?

TEOG sınavları artık yapılmayacak TEOG sınavları artık yapılmayacak

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Aşırı temizlik de hasta ediyor Aşırı temizlik de hasta ediyor

Sağlıklı yaşlanmak için sağlıklı yaşamalı Sağlıklı yaşlanmak için sağlıklı yaşamalı

İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir

Güncel Eğitim Haberleri