Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

İstanbul'da 18 bin öğretmen açığı var eğitim haberi

eğitim haberleriİstanbul'da 18 bin öğretmen açığı var

3.jpg İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul'da 18 bin civarında öğretmen açığı olduğunu açıkladı. Özer öğretmen açığının nasıl kapatılacağını şöyle izah etti:
Özer, 2 bin civarında norm kadro fazlası olduğunu belirterek, "Şu anda alınacak olan 11 bin öğretmenin büyük bölümü İstanbul'a gelecek. Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenlerle bu açığımızı kapatmaya çalışacağız. Eldeki imkanları en iyi şekilde değerlendireceğiz" dedi.

İstanbul'da 5 yılını dolduran 588 okul müdürünün atamalarının da bakanlığın genelgesi doğrultusunda eşdeğer başka bir okula yapılacağını hatırlatan Özer, "Atamaları 25 Ağustosa kadar tamamlayacağız" diye konuştu.

Özer, atamaların siyasi olarak değerlendirilmesi konusunda da, "Kimin yerini aldık ki, bir başkası siyasi amaçla atansın. A okulunun müdürü alındı, eşdeğerdeki B okuluna verildi. B'ninki alındı C'ye verildi. Kadrolar tamamıyla boşaltılıp yerine yeni atama yapılmıyor ki... Görevini layıkıyla yapan arkadaşlarımızın yer değişikliği yapılıyor. Yer değişikliği de eşdeğer başka bir okula" dedi.

Özer, vatandaşa eziyet ederek kayıt sırasında zorla para alan okul müdürüne, "görevden el çektirme, açığa alma, kıdem durdurma gibi yönetmelik nasıl yol gösteriyorsa, onların harfiyen uygulanacağını" söyledi.
Bu yıl İstanbul'da ilk kez "e-kayıt" sistemiyle kayıt almaya başladıklarını ve şu anda 15 ile 18 bin civarında kayıt yaptırmamış öğrenci bulunduğunu belirten Özer, "Onlar dış etkenlerin kendilerine bazı yanlış bilgi vermesi neticesinde hala bekliyorlar. 'Eski tas eski hamam olacak' diye bekliyorlar ama bakanlığımızın emri kesindir. Bu e-kayıt sistemi mutlak surette uygulanacak ve hiçbir öğrenci velisi de mağdur edilmeyecek" diye konuştu.

haber7

tag İstanbul'da 18 bin öğretmen açığı var

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Facebook kullanırken mahkum olmayın! Facebook kullanırken mahkum olmayın!

Elektrik faturasını düşürmek için tasarruf yöntemleri Elektrik faturasını düşürmek için tasarruf yöntemleri

Kulaklıklar, cep telefonlarının vücuda etkisini azaltıyor mu? Kulaklıklar, cep telefonlarının vücuda etkisini azaltıyor mu?

Güncel Eğitim Haberleri