Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB'den başarılı devamsız öğrencilere iyi haber eğitim haberi

eğitim haberleriMEB'den başarılı devamsız öğrencilere iyi haber

3.jpg Bu öğrencilerin kayıtları sırasında 18 yaşından küçük olma şartı aramayacak.Ayrıca devamsızlık süresini aşan ancak tüm derslerden başarılı olan lise son sınıf öğrencileri de devamsızlık problemi olmayan öğrenciler gibi değerlendirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen yazıda, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin ilgili maddesine göre, ortaokulu ve imam-hatip ortaokulunu bitiren 18 yaşından büyük öğrencilerin örgün ortaöğretim kurumlarına kayıtlarının yapılamadığı belirtildi.

Ortaokulu veya imam-hatip ortaokulunu bitirenler arasında, öğrenimine ara vermemesine rağmen, 18 yaşından büyük olduğu için liselere kayıt yaptıramayan bazı öğrencilerin MEB'e yazılı ve sözlü taleplerini ilettiği bildirildi.

Bakanlık, kızların okullaştırılmasına yönelik çalışmalar, ortaöğretimin zorunlu eğitim kapsamına alınması ve tüm çocukların ortaöğretimden yararlandırılması gereği, bu durumdaki öğrencilerin kayıtlarının 18 yaş şartına bakılmadan yapılacağını duyurdu.

Devamsız başarılılara iyi haber

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın onayı ile 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, tüm lise son sınıf öğrencilerinden toplam devamsızlık süresini aşan ancak tüm derslerden iki dönem notu alarak başarılı olan öğrenciler de devamlı öğrenciler gibi değerlendirilecek. MEB, konuya ilişkin karar yazısını illere gönderdi.
A.A.

tag güncel eğitim haberleri devamsızlık lise imam-hatip ortaöğretim öğrenci affı

8.7.2015 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box elif .. :lütfen bi af çıkarın şu liselilere 47 ortalamayla 49 ortalamyla sınıf tekrarı yapacaklar ...

box ARİF :LİSELERDE SINIF TEKRARINA KALAN ÖĞRENCİLERE DİSİPLİN SUÇU HARİÇ SADECE BU YILA MAHSUS BİR AF ÇIKARTILMASI SAYIN BAKANIMIZDAN İSTİRHAMIMIZDIR.ERGENLİK ÇAĞI PSİKOLOJİSİ,MADDİ, MANEVİ SIKINTILAR,NAKİL KARMAŞASI DERKEN ÇOCUKLAR SINIFTA KALIYOR VE SOKAKLARI MEKAN TUTUYOR.ÜLKEMİZ ZATEN CİDDİ SIKINTILAR İÇİNDE BOĞUŞURKEN BU ÇOCUKLARIMIZI SOKAKLARDAN TEKRAR OKULLARINA DÖNDÜRMEK MÜMKÜN SAYIN BAKANIM.KAYBEDİLECEK 1 YILIN CEREMESİ HAKİKATEN AĞIR.ÇOCUK SINIF TEKRARININ AYNI OKULDA YAPSA ARKADAŞLARININ YANINDA MAHCUP,EZİK VEDE BAŞARISIZ OLACAK,ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRSA DEVLETİN TEŞVİĞİ BİLE YOK (CEZA OLARAK).NAKİL İÇİN VELİ YANA DÖNE OKUL ARAYACAK .ELHASILI SINIF TEKRARI CEZAYSA ÇOCUKLARIN AKLI BAŞINA GELDİR.YOKSA SINIF TEKRARI YAPARAK HİÇ BİR ÖĞRENCİ DERSİ ÖĞRENİP TE ÜST SINIFA GEÇEMİYOR.MALUMUNUZ ÜZERE DURUM BU SAYIN BAKANIM.BİR AFLA SEVİNDİRİN BİZİ LÜTFEN.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hormonlu gıda ''erken ergenlik'' nedeni Hormonlu gıda ''erken ergenlik'' nedeni

Çilek Yemeniz İçin 10 Neden Çilek Yemeniz İçin 10 Neden

Kansere en çok neden olan 5 gıda Kansere en çok neden olan 5 gıda

Güncel Eğitim Haberleri