Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Ucuz kırtasiye ürünlerinden uzak durun! eğitim haberi

eğitim haberleriUcuz kırtasiye ürünlerinden uzak durun!

kirtasiye_1.jpg Okullar 15 Eylül'de açılıyor. NT Genel Müdürü Murat Kara, kırtasiye alışverişi telaşına kapılan velileri uyardı: "Çocukların sağlığı için zararlı maddeler içermeyecek kırtasiye ürünlerini tercih edin. Ucuz ürün alarak çocuklarınızın hayatını tehlikeye atmayın".

UCUZ KIRTASİYE ÇOCUKLARINIZIN SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR
Okulların açılmasına az bir zaman kala velilerin kırtasiye alışveriş telaşı başladı. Bugün'ün haberine göre; çocukların sağlığı için zararlı maddeler içermeyecek kırtasiye ürünlerinin alınması gerektiğini söyleyen NT Genel Müdürü Murat Kara, zararlı ham maddelerin hem zeka geriliğine hem de kansere yol açabileceğine dikkat çekti.

BİLDİĞİNİZ MARKAYI ALIN, FTALAT MADDESİ ÇOK TEHLİKELİ
Türkiye'ye sırf ucuz olsun diye kalitesiz sağlıksız ürünlerin getirildiğini ifade eden Kara, "Bunlar çocukların gelişimlerini etkiliyor. Bir takım silgiler, yapıştırıcılar, kumaşlar zararlı maddeler içeriyor. Müşterinin bildiği markayı alması gerekir. Ftalat denilen madde çok zararlıdır. Veliler aldığı ürünlerde bunun olmamasına dikkat edilmeli. Müşteri bildiği yerden bildiği markayı güvenilir olmasına özen göstererek almalı. Aynı hammaddeyi kullanmışsanız aynı kalitede mal üretiyorsanız bunun iki ürün arasında yüzde 50 fark olamaz. Çok yüksek fark varsa aynı kalitede değildir. Bir kalem 10 kuruş bir kalem 1 liraysa bu aynı kalem değildir" dedi.

ÇİN'DE ÜRETİLEN HER ÜRÜN KALİTESİZ DEĞİL
BUGÜN TV'de Üç Nokta programına konuk olan Kara, Çin'de üretilen her ürünün kalitesiz olmadığını kaydetti. Talep edilen ürünün kalitesine göre Çin'de üretildiğini ifade eden Kara, pahalı ya da kalitesiz bir ürünün de orada üretilebileceğini söyleyerek teknolojideki en iyi ürünlerin Çin'de üretildiğini belirtti.

TÜRKİYE'DE OKUMA ARTTI, GUINNESS REKORLAR KİTABINA GİRDİK
Bünyesinde 168 mağaza bulunduran NT'nin, toplam mağaza alanının yüzde 60'ını kitaba ayırdıklarını aktaran Kara, Türkiye'de kitap okuma sayısının arttığını söyledi. Okullarda kitap okuma projelerinin çocuklara kitabı sevdirmek için güzel bir yöntem olduğunu kaydeden Kara şunları söyledi: "Çocuklar her gün bir sürü kitap okumuş oluyor. Çocukları kendi kendine bıraksak bu kadar kitap okumazlar. Bazı çocuklar okuma sevgisini burada ediniyorlar daha sonra eğitim hayatında da devam ediyor. Mersin ve Malatya'da kitap okumada Guinness rekorlar kitabına giren 2 tane proje ekibimiz oldu. Aynı anda en çok kitap okuyan insan rekoru şeklinde statlarda bu proje yapıldı."

MÜŞTERİYİ TANIYAN KART
Müşteriyi tanımak için Net Kart uygulamasını başlattıklarını söyleyen NT Genel Müdürü Murat Kara, "Net Kart ile müşterinin nelere ilgi duyduğunu, kaç çocuğu olduğunu, çocuklarına neler aldığını, ilgi duyduğu kırtasiye malzemeleri bilgilerini alarak müşteriyi ilgilendiren teklifler yapmak istiyoruz. Eğer tarih kitaplarından hoşlanıyorsanız yeni bir tarih kitabı çıktığında müşteriye bunun bilgisini gönderiyoruz" dedi.

KİTAP OKUMA TEŞVİK EDİLMELİ
Ki­tap oku­ma­ma nok­ta­sın­da tek so­ru­nun okur­dan kay­nak­lan­ma­dı­ğı­nı ifa­de eden Ka­ra, bel­li oran­lar­da ya­zar­la­rın ya­yı­n ev­le­ri­nin de oku­ru teşvik ede­cek et­kin­lik­ler yap­ma­sı ge­rek­ti­ği­ni söy­le­di: "Tür­ki­ye­'de ki­tap oku­ma­da tekdü­ze yak­la­şım var. Sos­yal ya­şam alan­la­rı­nı oluş­tu­ra­cak fa­ali­yet­ler ol­ma­lı. Çay kah­ve vs. ik­ram­la­rı da ola­bi­lir. Bu­nu yay­gın­laş­tır­mak ve mo­der­ni­ze et­mek ge­re­ki­yor.
Kitap için uygun sandalye

Al­man­ya­'da bir ki­ta­be­vin­de in­san­la­rın ya­ta­rak ki­tap oku­ya­bi­le­cek­le­ri tarz­da san­dal­ye ya­tak ara­sı bir şey yap­mış­lar. Sır­tı­nı­zı yas­la­ya­rak ki­tap oku­yor­su­nuz. Sa­de­ce oku­ru suç­la­ma­mak ge­rek teş­vik edi­ci birta­kım al­ter­na­tif­ler ya­pı­la­bi­lir."

Samanyoluhaber.com

tag güncel eğitim haberleri okullar ne zaman açılıyor 2014-2015 eğitim öğretim kırtasiye malzemeleri velilere uyarılar

1.9.2014 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

18 milyon öğrenci yaz tatiline girdi 18 milyon öğrenci yaz tatiline girdi

Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor

Öğretmenlik Performans Sistemi Öğretmenlik Performans Sistemi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz? Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz?

Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri

Kansere karşı kim hangi taramayı yaptırmalı? Kansere karşı kim hangi taramayı yaptırmalı?

Güncel Eğitim Haberleri