Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Avcı : Çocukları gerilime sokmayın eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Avcı : Çocukları gerilime sokmayın

Nabi-Avci-5.jpg Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin soruların sorulması üzerine Avcı önemli açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin, konuya ilişkin AK Parti'de milletvekilleri arasında görüş ayrılığının olup olmadığını sorması üzerine Bakan Avcı, "Milletvekili arkadaşlarımız arasında görüş birliği var" dedi.

MİLLETVEKİLLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
Bilgilendirme toplantısında milletvekillerine dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildiğini söyleyen Avcı, "Arkadaşlarımız bütün sorularını sordular. Biz kamuoyunda yanlış bilinen veya yeterince anlatamadığımız konuları milletvekili arkadaşlarımızla da paylaştık" diye konuştu.

Bakan Nabi Avcı sözlerini şöyle sürdürdü: "Genel olarak yapılmak istenen işin mahiyeti, özel okula dönüşme nasıl olacak, nasıl işleyecek, açık lise veya dershaneci arkadaşların önerdiği adlandırma ile 'akademik lise' uygulaması nedir, nasıl işleyecek, hangi kriterler uygulanacak? Dönüşemeyecek olanlara öngördüğümüz etüt eğitim merkezleri nasıl işleyecek, etüt eğitim merkezlerinin statüsü nedir, okuma salonları gerçekten iddia edildiği gibi kapatılacak mı, etüt eğitim merkezleri de kapatılıyormuş doğru mu? gibi kamuoyunda sorulan soruların arkadaşlarımız doğru cevaplarını biliyorlar ama bir kısmı kendi seçim bölgelerinde farklı sorulara muhatap oldukları için bir kere daha net bir şekilde konuşulmasını arzu ettiler. Biz de kendilerine bunları izah ettik."

ÇOCUKLARI GERİLİME SOKMAYIN
Bakan Nabi Avcı, bu yıl ilk kez yapılan merkezi ortak sınava ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. "Gerçekten başarılı bir uygulama oldu" diyen Avcı, "Bunu olabildiğince sıradan gündelik, hatta velilerimizden rica ettik. Bakın, bugün, işte çocuklar bu yazılılara girecekler, çok böyle hayat memat meselesi imiş gibi çocukları ellerinden tutup her günkünden faklı olarak okula falan götürmeye kalkmayın. Çocukları böyle gerilime sokmayın. Normal okullarına gitsinler sınıflarında sınavlarına girsinler. Bir de emniyet görevlilerine çok teşekkür ediyorum. Gerek soruların ulaştırılmasında, gerek merkeze alınmasında, güvenliğinde bize çok yardımcı oldular. Bugün sınavlarda gözetmenlik yapan bütün öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Gerçekten başarılı bir uygulama oldu. Gerçekten sakin bir sınav yapıyoruz. Bunu böyle bir olağanüstülüklerle şey yapmamak lazım.

AA

tag güncel eğitim haberleri Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı merkezi ortak sınav okullar akademik lise

28.11.2013 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor

Öğretmenlik Performans Sistemi Öğretmenlik Performans Sistemi

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çocuklarda okul başarısı için uzman önerileri Çocuklarda okul başarısı için uzman önerileri

Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz? Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor

Güncel Eğitim Haberleri