Yazılı Sınav Soruları

2 projeyle, proje yarışmasında finale kaldılar eğitim haberi

eğitim haberleri2 projeyle, proje yarışmasında finale kaldılar

proje-finalist.jpg Mersin Özel Yıldırımhan Bahar Koleji’nin iki projesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve TUBİTAK tarafından organize edilen ‘Bu benim eserim proje yarışması’nda finale kaldı.

‘Küp ile Ekok arasındaki bağıntı’ isimli matematik projesiyle Melike Çelebi ve ‘Üçgenler farklı köşegenler’ projesiyle Beyza Uçar, final sergisine layık görüldü.

Öğrencilerden Melike Çelebi bu başarısında ailesinin, okulunun ve proje rehber öğretmeninin çok büyük katkıları olduğunu belirterek “Başarı asla tesadüf olamaz. Bu başarımda planlı ve sistemli çalışmanın yanı sıra doğru okul tercihinin de çok büyük katkısı var.” dedi.

Bahar Koleji Proje Koordinatörü Yunus Paçacı “Matematikte 11, fen ve teknolojide ise 55 proje ile katıldığımız yarışmada 2 eserimizin sergiye kalmasıyla buruk bir sevinç yaşadık. Diğerleri de aslında uygulanabilir, hayata katkısı olan projeler. İnşallah Mersin’i Türkiye’de finalde temsil edeceğiz.” diye konuştu.

Okul Müdürü Ali Erdoğan da proje tabanlı bir eğitim sistemi yürüttüklerini belirterek, her yıl elde edilen derecelere bu yıl yenilerini eklediklerini söyledi. Ayrıca öğrencileri yetiştiren ailelere teşekkür eden Erdoğan, Türkiye finalinde de başarılı olmaları halinde öğrencileri ödüllendireceklerini ifade etti.

İHA

tag güncel eğitim haberleri Mersin Yıldırımhan Bahar Koleji Milli Eğitim Bakanlığı TUBİTAK proje çalışması Üçgenler farklı köşegenler Küp ile Ekok arasındaki bağıntı

03.04.2013 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Yeni dönemde yeni müfredat programı Yeni dönemde yeni müfredat programı

Kar tatili için telafi eğitimi yapılacak Kar tatili için telafi eğitimi yapılacak

İstanbul ile birlikte 18 ilde kar tatili İstanbul ile birlikte 18 ilde kar tatili

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Şaşılık artık tarih oluyor Şaşılık artık tarih oluyor

Bilgisayar kullanıcılarını tehdit eden hastalık! Bilgisayar kullanıcılarını tehdit eden hastalık!

Ergenlik döneminde çocukla iletişim önerileri Ergenlik döneminde çocukla iletişim önerileri

Güncel Eğitim Haberleri