Eğitim Sitesi

Mini mini 1'ler okullarıyla tanıştı eğitim haberi

eğitim haberleriMini mini 1'ler okullarıyla tanıştı

423minimini1.jpg Minik öğrencilerin okula alışmalarını kolaylaştırmak amacıyla daha önceden uygulamaya konulan 'uyum programı' kapsamında birinci sınıflar bir hafta önce ders başı yaptı. Velilerin ellerini tutarak okula gelen minik öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlendi. İlk ders zilinin çalmasıyla birlikte anne ve babalarıyla birlikte sınıflara giren minik öğrenciler öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tanıştı. İlk derste anne ve babalarıyla birlikte aynı sırayı paylaşan çocuklar, daha sonraki derslerde de veliler dışarıda bekledi. İkinci dersin başlamasıyla anne ve babalarını bırakmak istemeyen bazı çocuklar da gözyaşlarını tutamadı.

2012-2013 eğitim-öğretim yılı uyum programının başlaması nedeniyle İlkokullarda törenler düzenlendi.Çocuklarından daha heyecanlı oldukları gözlenen veliler, çocuklarının iyi bir dönem geçirmeleri temennilerinde bulundular.

Okullarını ve öğretmenlerini çok sevdiklerini söyleyen minik öğrenciler ise okulda şarkı söyleyip, oyun oynayacaklarını söylediler.

Okul öncesi ve birinci sınıflar için program düzenlemesi yapıldığını belirten İl Milli Eğitim Yetkilileri, "Bununla ilgili çalışmalar var. Daha çok sosyal etkinlik yani oyun ve sportif faaliyetlerle minik öğrencilerin okullara alışmaları sağlanacak" dedi.

Okula yeni başlayan minik öğrencilerin uyum sağlaması için uygulanan eğitim 10-14 Eylül arasında devam edecek. Diğer öğrenciler ise 17 Eylül 2012'de ders başı yapacak.

tag güncel eğitim haberleri birinci sınıflar okul öğretmen öğrenci MEB haberleri

10.9.2012 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bu gıdalar gözlerinizi koruyor Bu gıdalar gözlerinizi koruyor

Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor

Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı

Güncel Eğitim Haberleri