Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Okullarımızı mahalle halkı da kullanacak eğitim haberi

eğitim haberleriOkullarımızı mahalle halkı da kullanacak

580omer-dincer.png Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ''Okullarımız Hayat Olsun'' Projesinin şehirlere ve özellikle de mahallelere yeni imkanlar vereceğini belirterek, ''Projeyle artık okullarımız sadece derslerin yapıldığı mekanlar olmaktan çıkacak.Okullarımızı mahalle halkının emrine veriyoruz'' dedi.

''Okullarımız Hayat Olsun'' adlı bir projelerinin bulunduğunu aktaran Dinçer, şunları söyledi:

''Okullarımız Hayat Olsun Projemiz şehirlerimize, özellikle de mahallelerimize yeni imkanlar ve fırsatlar verecek. Projeyle artık okullarımız sadece derslerin yapıldığı mekanlar olmaktan çıkacak. Okullarımızı mahalle halkının emrine veriyoruz. Mahalleliler kendi eğitimleri için, kendi düğünleri, kendi özel programları için okullarımızı dersliklerimizi kullanabilecekler. Artık bugünden sonra okullar, spor salonları, konferans salonları halkın ihtiyaçları için açık olacak. Sadece derslerde değil, ders dışında da yaşayan okullarımız, aynı zamanda mahalle halkına, tüm ebeveynlere hayat verecek.

Okullarımızdaki kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları da mahalle halkın hizmetine açılacak. Bundan sonra okulun en kolay ulaşılabilen, en güzel salonlarında bilgisayar laboratuvarları, kütüphanelerle birlikte olacak, ders dışında da açık olacak. Çocuklarımızın internet kafelere gitmelerini engelleyeceğiz.''

Ömer Dinçer, okulların bahçelerinin de mahalle halkına hizmet vereceklerini kaydederek, sözlerine şöyle devam etti:

''Dersin dışında çocuklarımızı sokaktan kurtaracağız. Okul bahçelerinde yapacağımız oyun alanlarıyla, açık dersliklerle, okul bahçelerimizi şenliklendiriyoruz. Okullarımızı sadece mahalle halkımıza değil, belediyelerimizin de hizmetine veriyoruz.

Belediyelerimiz her yere bilgi evi açmasınlar, bir dünya masraf etmesinler, gelip okullarımızda istedikleri salonu, istedikleri amaçla kullanabilsinler diye onlara da açıyoruz. Bence bu hizmet okullarımıza olan bakışımızı değiştirecek. Çünkü inanıyoruz ki eğitim sadece derslikte olmaz, eğitim okulun koridorlarında, eğitim okulun bahçesinde, eğitim mahallenin sokaklarında, eğitim ailenin oturma salonunda da yapılır. Dolayısıyla biz bütün alanları genişleterek eğitimi okul bahçesinde sokaklarda, evlerde yapacağız. Ebeveynlerimizi kendi okulumuzda misafir ederek, eğiteceğiz. Böylece top yekün bir eğitim için farklı bir perspektif getiriyoruz.''

AA

tag ömer dinçer milli eğitim eğitim haberleri okullarımız hayat olsun

11.1.2012 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box kanunsuz :olur olur, mahalleli okeyini de kantinde oynasın. her işin bi usulü bir yakışanı var okul ana baba gününe dönmemeli.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin

Gece kuşu musunuz? Gece kuşu musunuz?

Radyasyonun en çok olduğu sebzeler Radyasyonun en çok olduğu sebzeler

Güncel Eğitim Haberleri