Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Atanamayan Öğretmenlerden Konserli Protesto eğitim haberi

eğitim haberleriAtanamayan Öğretmenlerden Konserli Protesto

143ogretmenler-borclu.jpg Kendilerine Antalya Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu adını veren bir grup öğretmen adayının oluşturduğu koro, Antalya Kültür Merkezi Perge Salonunda bir konser verdi.
Konseri dinlemeye gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, konser öncesinde yaptığı konuşmada, bir öğretmen olarak atanamayan öğretmenlerin sorunlarını yakından bildiğini söyledi.

Öğretmenlerin atanmamasının ''bir itibarsızlaştırma kampanyası'' olduğunu öne süren Akaydın, bunun sadece öğretmenler üzerinden değil askerler ve bilim adamları üzerinden de devam ettiğini iddia etti.

Ataması yapılmayan öğretmen adayları adına konuşan Bilge Dalgıçlar, yıllarca öğretmen olabilmek için okuduklarını ancak atanamadıklarını ifade etti. Atanmayı ümitle beklediklerini belirten Dalgıçlar, ümidini kesip hayatını sonlandırma noktasına bile gelenlerin varlığından bahsetti.

Atanamayan öğretmen adaylarından Ömer Keskinli de atanamayan öğretmenlerin sesini duyurmak için böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.

Aralarında İngilizce, müzik, kimya, çocuk gelişimi, Türkçe, felsefe, muhasebe, matematik, sosyal bilgiler, fen ve teknoloji bölümü mezunlarının bulunduğu öğretmen adayları konserde Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve anonim şarkıların sözlerini sıkıntılarını ifade edecek şekilde düzenleyerek saz eşliğinde söyledi. Atanamayan öğretmenler ''Bir şafaktan bir şafağa'', ''Aman Adanalı'', ''İndim Havuz Başına'', ''Fesupanallah'', ''Telgrafın telleri'', ''Estarabim'', ''Eksik'', ''Muhabbet bağı'' şarkılarını seslendirdi.

Atanamayan öğretmenler korosu ''İndim havuz başına'' türküsünün sözlerini ''Girdim yine sınava, bir bakan çıktı karşıma, atanmama nedir bilmezdim o da geldi başıma. Giremem ben giremem ben her yıl sınava giremem ben. Ver bütçeyi aç kadroyu ata bizi ata bizi kadrolu'' şeklinde değiştirerek söyledi.

Öğretmen adayları daha sonra saz eşliğinde türkü söyledi.
İHA

tag atanamayan öğretmenler protesto milli eğitim eğitim haberi

20.12.2021 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box mehmet :yazık be o kadar yıl çalış didin annen baban yorulsun okutmak için sizler atamayın öğretmenleri birde kendinizi onların yerine koyunda belki kafanız çalışır bakanlar...

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sabancıdan başarı için altın tavsiyeler Sabancıdan başarı için altın tavsiyeler

Günün hangi saatinde ne içmeli? Günün hangi saatinde ne içmeli?

İhtiyaçtan fazla vitamin çocuğa zararlı İhtiyaçtan fazla vitamin çocuğa zararlı

Güncel Eğitim Haberleri