Eğitim Sitesi

MEB'den Van için seferberlik eğitim haberi

eğitim haberleriMEB'den Van için seferberlik

459omer-dincer-kursu.jpg Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Erçiş'te incelemelerde bulundu, riskli binalarda eğitim yapılmayacağını söyledi. 14 Kasım'da Van'da olacaklarını ve "ilk ders Van'dayız" kampanyasına destek vereceklerini ifade eden Bakan Dinçer, kampanyaya toplumun herkesiminden destek beklediklerini ve Van'a davet ettiklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Van'ın Erciş ilçesindeki Halk Eğitim Merkezinde, okul müdürleri ve öğretmenlerle toplantı yaptı. Toplantıya katılan idareci ve öğretmenler, Bakan Dinçer'e bilgi vererek, taleplerini dile getirdi.

14 KASIM'DA EĞİTİME BAŞLANACAK

Van halkının büyük bir felaket yaşadığını vurgulayan Bakan Dinçer, eğitimcilerden moralli olmalarını ve metanetlerini korumalarını istedi. Bu dönemde çocukların rehabilite edilmesi için öğretmenlere büyük görevler düştüğünü ifade eden Bakan Dinçer, bölgede 14 Kasım'da eğitime başlanacağını açıkladı. Bu konuda öğretmenlerden çaba göstermelerini isteyen Bakan Dinçer, hayatın normalleşmesi için öğretmenlerin sanki hiçbir şey olmamış gibi çocuklara içtenlikle sarılmalarıyla mümkün olacağını söyledi.

BÖLGEDEKİ OKULLAR BİRER BİRER DENETLENDİ

Toplantıda eğitimin başlamasıyla bölgede hayatın tekrar normalleşeceğini ifade eden Bakan Dinçer, 1999 depreminde eğitimde büyük aksamaların meydana geldiğini bunun da toplum için olumsuz sonuçlar doğurduğunu söyledi. İlköğretimdeki çocukların büyük bir bölümünün SBS endişesi taşıdığını ve eğitimin bu nedenle de aksamaması gerektiğini kaydeden Dinçer, eğitimin 14 Kasım'da başlaması için bakanlık olarak yoğun çaba sarfettiklerini ifade etti.

800 YENİ ÖĞRETMEN ATANDI

Bakan Dinçer, iki gün önce 800 öğretmenin atamasının tamamlandığını dile getirerek sözleşmesi yapılan öğretmenlerinde sözleşmelerinin iptal edilmeyeceğini ve 15 günlük aksamanın ortaya çıkardığı eksikliklerin telafi edileceğini söyledi. Öğretmenler için konteynerlerin hazırlanacağını ve 14 Kasım'dan önce mutlaka yerleşeceklerini ifade eden Dinçer bu konuda kimsenin herhangi bir tereddüt ve endişe taşımamalarını istedi.

EĞİTİM SAĞLAM BİNALARDA YAPILACAK

14 Kasım'da bakanlık personeliyle birlikte, sporcular ve eğitime gönül verenlerle birlikte Van'da olacaklarını ve "ilk ders Van'dayız" kampanyasına destek vereceklerini söyleyen Dincer, okullardaki hasar durumuna ilişkin gerekli incelemelerinde tamamlandığını ifade etti. Hasarlı binalarda kesinlikle eğitim yapılmayacağını ve çocukların güven altında olacağını söyleyen Bakan Dinçer, bu konuda gerekli hazırlıkların tamamlandığını ifade etti.

tag Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Van için destek meb eğitim haberleri

5.11.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın! Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın!

Çoçuğunuza kilo verdirmenin 10 sağlıklı yolu Çoçuğunuza kilo verdirmenin 10 sağlıklı yolu

İdeal kilo hesaplama formülü İdeal kilo hesaplama formülü

Güncel Eğitim Haberleri