Eğitim Siteleri

Öğrencilere kitap yerine bilgisayar verilecek eğitim haberi

eğitim haberleriÖğrencilere kitap yerine bilgisayar verilecek

laptop.jpg Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Türk-İş tarafından Adapazarı'nda yaptırılan Türk-İş İlköğretim Okulunun açılışı sırasında öğrencilere dört yıl içinde bütün ders programlarının bulunduğu bilgisayarlar dağıtacaklarını söyledi.

Adapazarı'nda düzenlenen okul açılışına katılan Yazıcı açılışta yaptığı konuşmadaAK Partiiktidarının eğitime büyük önem verdiğini söyledi. Okulları modernize ettiklerini söyleyen Yazıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Okulları içindeki araç gereç laboratuvar ve iletişim tekniklerini çocuklarımızın eğitimcilerimizin hizmetine sunduk. Birkaç örnek vermek istiyorum. Bakın 8,5 yıldır bu güzel yurdumuzda bütün çocuklarımızın kitaplarını eğitim öğretim yılının başında masalarının üzerine teslim ediyoruz. Bu muazzam bir sosyal sorumluluk projesiydi. Bu eğitime verilen önemin en somut göstergelerinden birisi. Çocuk eğitim öğretim yılının başında kitaplarına kavuşuyor ve dersi düzenli bir şekilde takip etme imkanına kavuşuyor. Şimdi bir adım daha atıyoruz. Bütün yenilikleri Türkiye'ye taşıyacağız. Bu ülkede yaşayan herkes her şeyin en güzeline layık.Kitapdeğil akıllı tahta ve çocukların bütün ders programlarının yer aldığı bilgisayarlar vereceğiz çocuklarımıza ve 4 yılda bütün Türkiye'yi bu bilgisayarlarla donatacağız. Bu bir vizyon işi insan sevgisinden kaynaklanıyor. Siz insanı seviyorsanız çocukları seviyorsanız eğitimi önemsiyorsanız bunları yapacaksınız. Biz bunları yapıyoruz." dedi.

Yazıcı eğitim adına Türkiye'de güzel işler yapıldığını da belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğitim alanında iyi şeyler oluyor. Sağlık alanında iyi şeyler oluyor. Çünkü, eğitim vesağlıkçok önemli Türkiye'nin geleceğine yatırım demektir. Biz bunu yapıyoruz. Bu konuda kararlıyız. Çocuklarımız her şeyin en güzeline en iyisine layık. Sınıflardaki öğrenci sayılarını yaptığımız alt yapı yatırımları ile asgariye indirmiş bulunmaktayız. Artık 18-24 öğrenci bir sınıfta bir sınıfta eğitim öğrenim görüyor. Bu fevkalede büyük bir ilerleme büyük bir mesafedir." diye konuştu

Açılış sonrasında okulu gezen Bakan Yazıcı ögrencilerle sohbet etti.

DHA

tag laptop bilgsayar öğrenci milli eğitim hayati yazıcı

17.05.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (6 yorum yazılmış)

box emre YAMAN :EN AZINDAN ÇOCUKLAR KİTAPLARI SEVMİYOR LEPTAP DA CALISMAK DAHA EYLENCELI OLACAK TIR
box Mehmet :Çok sevaba girersiniz.
box ADİL VAHAPOĞLU :Bütün ders programlarının bulunduğu laptopların öğrencilere dağıtılmasını yakın bir zamanda göreceğimiz bir tablodur...Teknolojik gelişmenin eğitime çok önemli bir katkısı...Başarıyı artırmasıda kaçınılmazdır.
box tamer :"Artık 18-24 öğrenci bir sınıfta bir sınıfta eğitim öğrenim görüyor." tamamen gerçek dışı... Şuanda okulumdaki tüm sınıflar 50 kişiden fazla öğrenciye sahip...
box oğuz :acaba pendikteki ilk öğretim okullarına dağıtacaklarmı bilgisi olan yorum yazsın lütfen
box ismail :teşekür ederiz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Bitişik eğik el yazısı kullanımı kaldırılıyor Bitişik eğik el yazısı kullanımı kaldırılıyor

Sözleşmeli öğretmen alım takvimi Sözleşmeli öğretmen alım takvimi

Bu branşlarda öğretmen ataması zor Bu branşlarda öğretmen ataması zor

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin

Hafızanızı güçlendirmek için ipuçları Hafızanızı güçlendirmek için ipuçları

Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir? Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir?

Güncel Eğitim Haberleri