Oyun Siteleri

İlköğretim okulunda hırsız kim anketi eğitim haberi

eğitim haberleriİlköğretim okulunda hırsız kim anketi

classroom.jpg Gaziantep'te bir ilköğretim okulunda sık sık kalem ve silgilerin kaybolduğu bir sınıfta aynı zamanda sınıf öğretmeni olan kadın Türkçe öğretmeninin, hırsızı bulmak için öğrenciler arasında yaptırdığı oylama, kenttekileri şaşkına çevirdi.

‘HIRSIZ KİM' ANKETİ!

Olay Şahinbey İlçesi Aliye Ömer Battal İlköğretim Okulu'nda önceki gün yaşandı. Sık sık kalem ve silgilerin kaybolduğu iddia edilen 7. sınıfta, öğrenciler bu durumu aynı zamanda sınıf öğretmenleri olan Türkçe Öğretmeni Y.K.'ya bildirdi.

İKİ AFACAN SUÇLANDI

Öğretmen de hırsızı bulmak için öğrencilere "Sizce hırsız kim ya da kimler olabilir. Herkes şüphelendiği arkadaşının adını bir kâğıda yazıp bana versin" dedi. Öğrencilerin büyük çoğunluğu sınıfta haylazlıklarıyla ön plana çıkan iki çocuğun isimlerini yazdı.

ÖĞRENCİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Öğretmen de iddiaya göre, iki öğrenciye "Arkadaşlarınız sizin hırsızlık yaptığınızı düşünüyor" dedi. "Hırsızlıkla" suçlanan çocukların psikolojilerinin bozulduğu, birinin yaşadıklarından dolayı sinir krizi geçirdiği ve ailesi tarafından özel bir hastaneye götürülerek tedavi ettirildiği öğrenildi. Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlatarak müfettiş görevlendirdi.

tag Gaziantep sınıfta hırsızlık anketi soruşturma milli eğitim okul

19.03.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box ibrahim :Bu öğrencilerin psikolojisi nasıl oluyorda hemencecik bozuluyor ve hemen hastanelere düşüyorlar. Burada kesinlikle velilerin olayı yanlış yönlendirmeleri yatıyor.Bir de o öğretmenimizin öğrencileriyle aşırı ilgili ki bir meseleyi dinlemiş,önem vermiş ve çözmeye çalışmış. Hemen onu öğrencilerin psiklojisini bozan biri olarak gösteren bu haberi yapanları kınıyorum. Eğer siz böyle şeyleri milletin gözüne gözüne sokmaya çalışırsanız önce öğretmenlerimize ikinci olarakda öğrencilerimize zarar verirsiniz.
box ADİL VAHAPOĞLU :Böyle bir olay karşısında "HIRSIZ KİM"anketi düzenlemek,pedagojik bir yaklaşım değildir...Öğretmenimiz biraz işin kolayına kaçmış ve ortalık karışmış...Keşke okulun Psikolojik danışmanına başvursaydı...

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Sözleşmeli öğretmen alım takvimi Sözleşmeli öğretmen alım takvimi

Bu branşlarda öğretmen ataması zor Bu branşlarda öğretmen ataması zor

Öğretmen adaylarının çoğu yetersiz kaldı Öğretmen adaylarının çoğu yetersiz kaldı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çocuklara nasıl sebze yedirirsiniz? Çocuklara nasıl sebze yedirirsiniz?

Doğalgaz faturasını azaltmak için öneriler Doğalgaz faturasını azaltmak için öneriler

Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir? Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir?

Güncel Eğitim Haberleri