Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Cep'ten İngilizce öğretecek proje ! eğitim haberi

eğitim haberleriCep'ten İngilizce öğretecek proje !

students-mobile_telephone.jpg Her yıl 100 lisansüstü eğitim gören gence karşılıksız olarak verilen "Turkcell Lisansüstü Burs Programı" ilk meyvelerini vermeye başladı. Elazığ Fırat Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nde uzaktan eğitim alan araştırması yapan Nilay Yıldırım, ilköğretim çağındaki öğrencilere cep telefonu üzerinden İngilizce öğretecek projeyle adından söz ettiriyor. CeBIT Bilişim Fuarı kapsamında projesi hakkında Türk gazetecilere bilgiler veren Nilay Yıldırım, "Oyunla bir şeyler öğretmeyi amaçladık. Bilgisayarda eğitsel oyunlar geliştiriliyor. Fakat cep telefonuyla benzer uygulama pek yoktu" diyor.

MEB, SIM KARTSIZ TELEFONA İZİN VERDİ

Projeyi yapabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan izin almak gerektiğini belirten Yıldırım, "Milli Eğitim Bakanlığı SIM kartsız cep telefonlarında bu eğitici oyunun kullanılmasına izin verdi" şeklinde konuştu. Nilay Yıldırım'ın mobil öğrenme uygulaması şu an Elazığ'daki, Özel Mustafa Sabuncu İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okulu ve Şeker İlköğretim Okulu'nda pilot olarak kullanılıyor.

Yerli fikirlere destek

Turkcell, akademik eğitimini, doktora ve master aşamasına getirmiş olan kişilere destek veriyor. Her yıl çok sayıda stajyer alan şirket, bu stajyerleri kendi projelerine dahil ediyor. Bu kişilerden daha sonra Turkcell ekibine katılanlar oluyor. Turkcell, burs verilecek öğrencilerin bir fikrinin olmasına dikkat ediyor. Şirket, öğrencilere, fikrinin geliştirecek ortam sağlıyor ve fikrini hayata geçirmelerine destek oluyor. Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, "Teknoloji konusunda gelecek vaat eden gençlerin gelişimini desteklemek amacıyla 2007 yılından bugüne ‘Turkcell Lisansüstü Burs Programı'nı uyguluyoruz" dedi.

Yeni Şafak

tag CeBIT Bilişim Fuarı Cep'ten İngilizce öğretecek proje Turkcell Lisansüstü Burs Programı

7.3.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Müzik dinlemenin iyileştirici etkileri Müzik dinlemenin iyileştirici etkileri

Ergenlik döneminde çocukla iletişim önerileri Ergenlik döneminde çocukla iletişim önerileri

Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor

Güncel Eğitim Haberleri