Eğitim Siteleri

Eğitim Sen: Eğitim sistemi sınav odaklı eğitim haberi

eğitim haberleriEğitim Sen: Eğitim sistemi sınav odaklı

egitimsen.jpg Eğitim Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören son sınıf öğrencilerinin sağlık raporu almadan devamsızlık yapabilmelerinin sağlanmasını eleştirdi.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından yayımlanan bir genelge ile ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören son sınıf öğrencilerinin sağlık raporu almadan devamsızlık yapabilmelerinin sağlanması ile eğitim sisteminin sınav odaklı hale gelişinin resmi teyidi olarak nitelendirdi.

LYS VE LGS öncesi mazeretsiz 25 gün devamsızlık hakkına atıfta bulunarak sınav sistemini eleştiren Zübeyde Kılıç, "Bakan Çubukçu'ya sormak istiyoruz, sınav sistemi ile bir cenderenin içine itilen gençlerimiz için günü kurtaracak küçük çözümler dışında başka ne yapılmalıdır" dedi.

-"DERSHANLER ÖZEL OKULA DÖNÜŞTÜRÜLMEK İSTENİYOR"-

Eğitim Sen Genel Başkanı, gençleri hayatlarının baharında sınav sistemine mahkûm eden sistemin amacının Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2010-2014 dönemi için hazırladığı strateji raporunda saklı olduğunu iddia etti. Kılıç, "Milli Eğitim Bakanlığı ve doğal olarak AKP, 2014 yılına kadar ortaöğretime ve yükseköğretime geçiş sınavlarına hazırlık dershanelerinin özel okullara dönüştürülmesini hedeflemektedir" dedi.

Zübeyde Kılıç, eğitimin kamu tarafından gerçekleştirilmesi gereken sosyal bir hak iken ticarileştirilmeye çalışıldığını söyledi. Zübeyde Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığı'na çağrıda bulunarak, "Dershane masraflarını ödeyemeyen ailelerin içine düştüğü zor koşullara, intihar eden çocuklarımıza ve maddi yetersizliklerden dolayı bırakın dershaneyi okula dahi gidemeyen çocuklarımıza dair bakanlık ne yapmaktadır" dedi.

ANKA

tag Eğitim Sen Zübeyde Kılıç eğitim sistemi sınav sistemi nimet çubukçu akparti sağlık raporu

28.02.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Sözleşmeli öğretmen alım takvimi Sözleşmeli öğretmen alım takvimi

Bu branşlarda öğretmen ataması zor Bu branşlarda öğretmen ataması zor

Öğretmen adaylarının çoğu yetersiz kaldı Öğretmen adaylarının çoğu yetersiz kaldı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Büyüyüp büyümediğinizi nasıl anlarsınız? Büyüyüp büyümediğinizi nasıl anlarsınız?

Doğalgaz faturasını azaltmak için öneriler Doğalgaz faturasını azaltmak için öneriler

AVM'ler müşterilere nasıl harcatıyor? AVM'ler müşterilere nasıl harcatıyor?

Güncel Eğitim Haberleri