Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Çubukçu'dan 'dilini kopartırım'a jet cevap eğitim haberi

eğitim haberleriÇubukçu'dan 'dilini kopartırım'a jet cevap

nimet-cubukcu.jpg MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut'un ''Dilini kopartırım Bakan'' şeklindeki ifadelerine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan cevap gecikmedi.


Bakan Çubukçu'dan MHP'li Bulut'a yanıt

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut'un ''Dilini kopartırım Bakan'' şeklindeki ifadelerine ilişkin olarak, "İki dilde eğitimi destekleyen herhangi bir demecim, açıklamam olmadığı halde kamuoyunu yanlış yönlendirmiş, buradan kendince pay çıkartmaya çalışmıştır" açıklamasını yaptı.

Bakan Çubukçu, MHP Balıkesir Milletvekili Bulut'un hakkında kullandığı ve basına da yansıyan ifadeleri üzerine yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamasında, "Bulut'un iki dilde eğitimi desteklediğim iddiasıyla sarf ettiği söz, yazılı olarak yaptığım bu açıklamada bile kullanmaktan imtina edeceğim kadar çirkindir" sözlerine yer veren Çubukçu, Bulut'un tercih ettiği kelimelerle şiddet eğilimini ortaya koyduğunu vurguladı.

Bulut'un kullandığı şiddet dilini insanlık adına son derece vahim bulduğunu belirten Çubukçu, açıklamasında, "Tehdidini dehşetle karşıladığımı belirtmek istiyorum. Hele hele eğitimci kimliği ile ortada gezen birisi, öğretmen kökenli bir milletvekili ağzından çıkanı duymalıdır. Şimdi en büyük endişem Bulut'un çocuklara nasıl öğretmenlik yaptığı, şiddeti öğretmenin bir yöntemi olarak kullanıp kullanmadığıdır" görüşünü aktardı. Çubukçu, şunları kaydetti:
"Ahmet Duran Bulut, sadece açıklaması ile değil, bilgi kirliliği oluşturarak seçmen nezdinde nemalanma gayreti ile de siyaset yapma seviyesini göstermiştir. İki dilde eğitimi destekleyen herhangi bir demecim, açıklamam olmadığı halde kamuoyunu yanlış yönlendirmiş, buradan kendince pay çıkartmaya çalışmıştır. İki dilde eğitim konusundaki tutumum net olup, bugüne kadar konuyla ilgili tarafıma yöneltilen sorulara 'Devletin resmi dili Türkçe'dir ve eğitimde Türkçe yapılır' diyerek yanıt vermişimdir. Kaldı ki aksi söz konusu olsaydı bile demokratik bir ülkede tehdit ve şiddet cevap olmamalıydı.
Seçim öncesi oy uğruna nasıl seviyesiz bir siyaset yapılabileceğini gözler önüne seren MHP milletvekili, inanıyorum ki kamuoyu nezdinde hak ettiği karşılığı bulacaktır."

AA

tag Çubukçu'dan 'dilini kopartırım'a jet cevap

23.2.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Beynin en mükemmel olduğu yaş kaç yaştır? Beynin en mükemmel olduğu yaş kaç yaştır?

Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta

Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri

Güncel Eğitim Haberleri