Oyun Siteleri
23 Ekim 2016 Pazar

Sorulara parmak kaldırıp cevap verme devri bitiyor eğitim haberi

eğitim haberleriSorulara parmak kaldırıp cevap verme devri bitiyor

ogrtmn.jpg Tuzla Belediyesi'nin ilçedeki tüm ilköğretim okullarına sağladığı elektronik cevaplama sistemi öğrenciler için önemli bir motivasyon ve başarı kaynağı oldu.
Tuzla Belediyesi'nin ilçedeki tüm ilköğretim okullarına sağladığı elektronik cevaplama sistemi öğrenciler için önemli bir motivasyon ve başarı kaynağı oldu. Elektronik ölçme ve değerlendirme sistemi sayesinde öğrenciler kağıt üzerinde soru cevaplamaktan kurtulurken, öğretmenler de uzun zaman alan sınav sonuçlarını değerlendirme işlemini hiç zaman kaybetmeden çok detaylı bir şekilde elde ediyor. Ayrıca, sistem sayesinde öğrenciler sorulara parmak kaldırmadan cevap veriyorlar.

Tuzla'da okullara sağladığı bu yeni teknoloji hakkında bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, "Tuzla Belediyesi olarak eğitim ve sağlık, üzerinde en çok durduğumuz konular. Tüm imkanlarımızı eğitimin hizmetine sunmaktan geri durmuyoruz. Okullarımıza sağladığımız bu sistem sayesinde, öğrenciler sınav alışkanlıklarını pekiştirecek yüksek motivasyonla birlikte sınavları eğlenceli hale getirecek" dedi.

Sistem elektronik, oylama olarak tanımlanıyor. Sisteme girilen soruların ve testlerin eldeki kablosuz kumanda ile tuşlanarak cevaplamasını sağlayan sistem, başarıyı ölçme ve değerlendirmede öğretmenlere büyük kolaylık ve zaman kazandırıyor.

İHA

Sponsorlu Bağlantılar

28.01.2011 tarihli haber
tag Sorulara parmak kaldırıp cevap verme devri bitiyor

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan :    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box leyla :Belediye başkanı iyi bir çalışma sergilemiş ama bu sistemle öğrencinin sınıf içinde derse katılımının engellendiği, öğrencinin pasifleştirileceği göz ardı edilmiş. Bu sistemi hayata geçrirken acaba eğitimcilerin görüşü alındı mı????
box bilişim :Sistem hayata geçirilirken, eğitimcilerden oluşan bir komisyon tarafından bütün değerlendirmeler yapılmış ve leyla hanımın düşündüğünün tam tersine öğrencinin aktif olarak derse katılabilmesini sağlayan bir sistem olduğu sonucuna ulaşılmıştır...

Güncel Eğitim Haberleri