Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Kadın Milli Eğitim Müdürü Atandı eğitim haberi

eğitim haberleriKadın Milli Eğitim Müdürü Atandı

nimetcubukcu.jpg Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, ilk atamasını İzmir Fen Lisesi Müdürü Hülya Ertürk Koç'u Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne getirerek yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da çok olumlu karşıladığı atamanın birkaç gün içinde Resmi Gazete'de yayınlanması bekleniyor. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevi eski Müdür Nevzat İspirli'nin 19 Kasım 2008'de Kocaeli'ye atanmasından bu yana vekaletle yürütülüyordu.

BU GÖREVDE İKİNCİ KADIN

Türkiye'de tek kadın Milli Eğitim Müdürü olacak olan Koç, heyecanla atamanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayından geçmesini bekliyor. Koç, 1990 yılında dönemin Milli Eğitim Bakanı Avni Akyol tarafından İzmir'e atanan ve çok kısa bir süre görev yapan Güler Karakul'dan sonra Türkiye'de il milli eğitim müdürlüğü görevine getirilen ikinci bayan olacak. Bakan Çubukçu'nun başarılı bayanlar arasından birkaç ile daha müdür yönetici atamayı planladığı öğrenildi.

Hülya Ertürk Koç'un 3 yıldır yönettiği İzmir Fen Lisesi'nde ÖSS şampiyonluğu başarısının yanısıra fiziki koşullardaki iyileşme de çok dikkat çekiyor.

ÇELİK'TEN TAKDİR ALMIŞTI

Türkiye'nin tek kadın İl Milli Eğitim Müdürü olacak olan Hülya Ertürk Koç, Türk Dili ve Edebiyatı branşında uzman öğretmen. Gümüşhane doğumlu ve Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu olan Koç eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından da 2 defa takdirname ile ödüllendirilmişti.

OKULU SÜPÜRÜRÜM

Koç okul dergisinde yayınlanan röportajında şöyle demişti: "Benim için müdürlük bulunduğum okulu her yönüyle en iyi yapmaktır. Müdürlük anlayışımda emredip yaptırma yoktur. Gerekirse elime süpürge alıp süpürürüm de. Öğrencilerimle yakın olmaya çalışırım ve eğer herhangi bir sorunu varsa ilgilenirim"

Okulu ÖSS şampiyonu

Bakan Çubukçu'nun ilk önemli ataması olacak olan Hülya Ertürk Koç'un 3 yıldır müdürlüğünü yaptığı İzmir Fen Lisesi, Türkiye'nin en başarılı ortaöğretim kurumu. 1982'de kurulan okul, ÖSS'de sürekli olarak Türkiye birincisi çıkardı. Koç'un okulu ülke sıralamasında da ilk sırayı uzun yıllar kimseye bırakmadı.

YAKUP BULUT / ANKARA

tag Kadın Milli Eğitim Müdürü Atandı

24.5.2009 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box serkan bayrakçı :hocam başarılar diliyorum böyle bir hocanın öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor

Öğretmenlik Performans Sistemi Öğretmenlik Performans Sistemi

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Kulak kiri neden oluşur? Kulak kiri neden oluşur?

İdeal dil öğrenme yaşı 3 İdeal dil öğrenme yaşı 3

Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı

Güncel Eğitim Haberleri