Yazılı Sınav Soruları

2009-2010 eğitim yılı geç başlayacak eğitim haberi

eğitim haberleri2009-2010 eğitim yılı geç başlayacak

cemilcicek.jpg Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 2009-2010 eğitim-öğretim yılının, ilk ve ortaöğretimde Ramazan Bayramı'ndan sonra belirlenecek bir tarihte başlayacağını bildirdi.

Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce eğitim-öğretim yılının Eylül ayının ortasında başlamasının öngörüldüğünü hatırlattı.

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle bu tarihte değişikliğe gidildiğini ifade eden Çiçek, eğitim-öğretim başlangıcının Ramazan Bayramı sonrasındaki bir tarihe alınmasına karar verildiğini ifade etti.

Geçmişte köy ve şehir okullarının ayrı tarihlerde açılırken, daha sonra bu uygulama ülke genelinde ortak bir tarih olarak belirleniyordu.

Bu arada, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, bölgesel iklim şartları ve ekonomik faktörleri dikkate alarak, okulların il il farklı tarihlerde eğitim öğretime başlamaması ve bitmesi konusunda bir çalışma yapacağı öğrenildi.

AA

Sponsorlu Bağlantılar

27.01.2009 tarihli haber
tag 2009-2010 eğitim yılı geç başlayacak

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan :    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box berak :peki bu işgününü nasıl etkileyecek ayrıca bizleri 1 eylülde okula çağıracaklar mı
box ADİLVAHAPOĞLU :Bayrama rastlaması nedeniyle okulların 24 eylülde açılması doğru bir karardır.Erkenden duyurulmasıda takdiri hakediyor.
box abozkir :Okullar 24 Eylül'de başlayabilir.Yalnız,bizler 24'ne kadar okula gider gider geliriz.Bize pek anlam ifade edeceğini sanmam.

Güncel Eğitim Haberleri