Eğitim Sitesi

Okullar 1 eylül pazartesi açılıyor eğitim haberi

eğitim haberleriOkullar 1 eylül pazartesi açılıyor

okul.jpg Milli Eğitim Bakanlığı'nın, ilköğretim 1. sınıflar ile ana sınıflarına başlayacak öğrencilerin okul korkularını yenmelerini ve okula uyumlarını sağlamak amacıyla, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında başlattığı uygulama bu yıl da devam edecek. 1-5 Eylül tarihleri arasında "uyum programına" alınacak öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde çeşitli etkinliklere katılacak, okullarını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıyacak. Veliler de çocuklarıyla okula gidip gelmelerinin alışkanlık haline gelmemesi için sınıf ortamına alınacak, rehberlik ve psikolojik danışma servislerince bilgilendirilecek.

Resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi nedeniyle, 2008-2009 eğitim-öğretim yılı takviminde yeniden düzenleme yapıldığı için okullar bu yıl geçen yıllara göre 1 hafta erken açılacak. 2008-2009 eğitim-öğretim yılı 8 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacak. İlköğretim okullarındaki 10 milyon 870 bin ve liselerdeki 3 milyon 245 bin olmak üzere toplam 14 milyon 115 bin öğrenci ile 600 bine yakın öğretmen ders başı yapacak.

Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 23 Ocak 2009 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler 26 Ocak-6 Şubat 2009 tarihleri arasında tatil yapacaklar. İkinci yarıyıl ise 9 Şubat'ta başlayacak ve 12 Haziran'da sona erecek.

ANKA

tag Okullar 1 eylül pazartesi açılıyor

27.8.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (12 yorum yazılmış)

box fuzuli :arkadaşlar anadolu lisesi atamaları il içinde yapılacakmış. P.G.M atamadan öğrendim. bilginize sunarım . MAAĞLESEF.MAALAESEF. O KADAR MASRAF EDİP TA ANKARAYA MÜLAKATA GİTTİK. UMARIM BAKANIMIZ BUNU OKUR.
box emektar :değeli yetkililer, biraz da benim sesimi duyun .rica ediyorum ,oks sonucu öğrencinin kazandığı yere,dağ başı da olsa öğretmen velinin gitmesine şans tanıyın
box Gürol :2008-2009 eğitim öğretim yılı çocuklarımıza ve ülkemize hayırlı olsun.
box aslı :çok zor 8.sınıflar dikkatli olunuz yaww
box hakdan :bence 1.sınıflar 1eylül de başlamaması lazımdı
box Evrim :Sevgili meslektaşlarım, yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun. Ancak ben çok sıcak bir memlekette erkenden Ramazan ayında açılan okulda ne yapacağımı inanın bilmiyorum. Saygılar.
box hasan :sözleşmelilerin özür atamalarını ne zamna yapacaklar. okullar başladıkta sonra heralde.sözleşmelilerinde çocukları, vs. var. çocuklarını okula kaydettirecek, evlerini taşıyacak. benim bildiğim önce öğretmeni atarsın, sonra okulları açarsın.
box mustafa :cok güzel okulunuz var cacuklarınız terbiyelimi bizim sınıfta hasan sıkı diye biri var cok iyi cok sevyon yanı sizdede cvardır oyle cocuk
box hasan :bizim okul cok iyi mustafa diye bir arkasdaşım var cok iyi herkes oyle olsa dünya cok güzel olurdu hocamızın adı zeynep özel cok iyi kalpli
box mustafa :bizim okulda cadı merve ve arkadaşı emine var cok ders sevmez dersi hep1
box kıllı :cadı meroş kılafye kullanmayı bilmez vareye sıcan derhastaneye deli cunkü herkeze catar daya yer ağlarrrrrrrrrrrrrr:D
box Bulent :bizim okullar 8 eylülde açılmıştı

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Bitişik eğik el yazısı kullanımı kaldırılıyor Bitişik eğik el yazısı kullanımı kaldırılıyor

Sözleşmeli öğretmen alım takvimi Sözleşmeli öğretmen alım takvimi

Bu branşlarda öğretmen ataması zor Bu branşlarda öğretmen ataması zor

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Kanser riskini azaltan önemli gıdalar Kanser riskini azaltan önemli gıdalar

Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın! Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın!

İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir İnsan vücudu, mucizelerle dolu bir makinedir

Güncel Eğitim Haberleri