Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Yabancı dil eğitiminde yeni dönem eğitim haberi

eğitim haberleriYabancı dil eğitiminde yeni dönem

3.jpg Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilköğretim öğrencilerine bilgisayar üzerinden interaktif yöntemle dil öğretmeyi amaçlayan yeni bir sistemi uygulamaya hazırlanıyor.
li Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanko Holding arasında geçen yıl imzalanan DynEd (Dynamic Education) İngilizce Dil Eğitim Sistemi ile ilgili protokolde öngörülen hazırlıklar son aşamaya geldi.
Dil eğitimini interaktif yöntemle öğretmeyi amaçlayan CD'ler, okullara ve öğrencilere dağıtılmak üzere il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.
İlköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik bu yöntemle öğrenciler, internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayarla istediği zaman İngilizce çalışabilecek.
Öğrencilere CD'ler ile birlikte birer kullanıcı adı verilecek. CD üzerinden kullanıcı adını ve şifresini girerek sisteme kaydolan öğrenci, İngilizce eğitime başlayabilecek. Sistemin kullanılabilmesi için mikrofon ve kulaklık da gerekecek.
Öğrenciler, internette bir defa sistemi çalıştırdıktan sonra internete yeniden ihtiyaçları olmayacak. Sistem, 15 günde bir internete girilmek koşuluyla kullanılabilecek. Öğrencinin sistemde yaptığı tüm çalışmalar kaydedilecek.
Mevcut ders programını destekleyen İngilizce Dil Eğitim Sistemi'nde, her sınıf düzeyine göre üniteler bulunuyor ve 'konuşma', 'dinleme', 'yazma' ve 'okuma' ile ilgili konular yer alıyor. Konular, öğrencilerin daha rahat öğrenebilmeleri için animasyonlarla destekleniyor.
Öğrencilerin sistem üzerinden yaptığı her türlü çalışma, Bakanlığın sunucularına aktarılması nedeniyle öğretmenler tarafından incelenebilecek. Öğrenci, sisteme girerek İngilizce çalışırken sınıf ortamında olduğu gibi öğretmenlerine soru yöneltebilecekler, karşılıklı iletişim kurabilecekler. Öğretmenler de öğrencilerin sorularını yanıtlayıp yönlendirebilecekler. Bu sistem, öğrencilerin özellikle telaffuzlarını doğru yapmalarını sağlayacak.
Öğrencilerin bu sistemde yaptığı çalışmalar aynı zamanda performansını belirlemede etkili olacak.
DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi, 11 bin 152 ilköğretim okulunda uygulanmaya başlanacak. Bu okullar, bilgisayar ve internet erişimleri göz önünde bulunarak tespit edildi. Uygulama daha sonra diğer okullara da yaygınlaştırılacak.

tag Yabancı dil eğitiminde yeni dönem

25.10.2007 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box dyned mağduru :ya lütfen cevap yazın bi bilgiye ulaşırsanız bu dyned puanları karne notunu etkileyecek mi? herkesin pcsi net i yok oks çalışmalıyım ama günlük 3-4 saat buna zaman ayırmak gerekiyo bunu yapmak bana 300 soruya mal oluyo lütfen yardım ediniz ALLAH RIZASI İÇİN!!!

box kürşat :bizim melekli atatürk okulunda var.çok muhteşem bir program bana göre ingilizce daha kolay olacak

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çocukları erken yaşta mesleklere yönlendirmeyin Çocukları erken yaşta mesleklere yönlendirmeyin

En sağlıklı kabuklu yemiş hangisidir? En sağlıklı kabuklu yemiş hangisidir?

Gülmenin Yararları Gülmenin Yararları

Güncel Eğitim Haberleri