Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Çocuklarını döven öğretmenin evini bastılar eğitim haberi

eğitim haberleriÇocuklarını döven öğretmenin evini bastılar

polis.jpg Adapazarı'nda bir öğretmen, çocuklarını dövdüğünü iddia eden bir baba ile iki kardeşi tarafından dövüldü.
İddiaya göre, olay Çaybaşı Yeniköy beldesine bağlı Değirmendere köyü Şehit Mehmet Solak İlköğretim Okulu'nda dün meydana geldi. 6. sınıf öğrecisi Taner Ş. (12) ile bir arkadaşı arasında kavga çıktı. Öğrencilerin kavga ettiğini gören öğretmen Suat Ç. ise çocukları ayırdıktan sonra sınıfa çağırarak uyardı.
Öğrencilerden Taner Ş. akşam eve gittiğinde ailesi yüzündeki tırnak izlerini sorunca öğretmeninin kendisini dövdüğünü söyledi. Baba Coşkun Ş. bunun üzerine kardeşleri M.Ş. ve H.Ş.'yi yanına alarak öğretmen Suat Ç.'nin evine gitti. Coşkun Ş. ile iki kardeşi kapıyı açan öğretmeni, "Sen bizim çocuğumuzu nasıl döversin?" diyerek dövdüler. Arkadaşları tarafından gece Toyota-Sa İlkyardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne kaldırılan öğretmen Suat Ç.'nin başı ve burnundan yaralandığı belirlendi. Kendisine geçici
rapor verilen Suat Ç., öğrencileri dövmediğini belirterek "İkisi kavga ediyordu, ayırdım. Daha sonra ikisini sınıfa çağırarak konuştum. Yanımda iki öğretmen arkadaşım daha vardı. Onlar kavga ederken birbirlerini darp etmişler. Olay dün sabah 10:30'da oldu. Onlar gece saat 21:00'de çocuklarını hastaneye götürmüş. Beni darp ettikleri için aileden şikayetçi oldum. Bu nedenle onlar da benden şikayetçi olup çocuklarını hastaneye götürmüşler" dedi.
Öte yandan Coşkun Ş., oğlu Taner Ş.'yi Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Dayı Hasbi T. yeğeninin öğretmeni tarafından dövüldüğünü ileri sürerek öğretmenden şikayetçi olacaklarını söyledi. Muayene edilen öğrencinin vücudu ve yüzünde tırnak izlerine rastlanırken, rapor verildi.
Daha sonra jandarma, öğretmeni darp ettikleri ileri sürülen baba Coşkun Ş. ile kardeşleri M.Ş. ve H.Ş.'yi gözaltına aldı. Baba ve iki kardeşi, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

MEHMET KARAKAŞ

tag Çocuklarını döven öğretmenin evini bastılar

11.10.2007 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box durukan yalçın :öğretmenin yaptığı çok ayıp bişey çocuğu niçin dövüyor çocuk ona ne yapmış türkiyeden böyle öğretmenlerin olmaması lazım biz uygar bir ülkeyiz lütfen uygarlığı bozmayın

box hazar :onu yapan bendim yine öyle bi ögretmen varsa aynısını yaparım saçma sapan işi bilmeden ordan ötmeyin

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri

Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz? Unutkanlığa iyi gelen besinleri biliyor musunuz?

Her yönüyle spor yapmanın faydaları Her yönüyle spor yapmanın faydaları

Güncel Eğitim Haberleri