eğitim sitesi

İlköğretim Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı eğitim haberi

eğitim haberleriİlköğretim Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı

3.jpg İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Konuya ilişkin yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Orta Öğretim Kurumları Sınavı (OKS) yerine ilköğretim kurumlarının 6, 7 ve 8. sınıflarında uygulanacak olan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yönetmelikte yer aldı.

Yönetmeliğin sınavlarla ilgili maddesine, ''Yıl içinde yapılan sınavların dışında, ortaöğretim kurumlarına öğrenci yerleştirmede değerlendirilmek üzere ilköğretim kurumlarının 6, 7 ve 8. sınıflarında Görsel Sanatlar, Teknoloji ve Tasarım, Müzik ve Beden Eğitimi dersleri dışındaki zorunlu derslerin öğretim programlarından ders yılı sonunda Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce Seviye Belirleme Sınavı yapılır'' fıkrası eklendi.

Yönetmeliğin ödüllerle ilgili maddesi de daha önce yapılan değişiklikle ''not'' sistemi yerine getirilen ''puanlama'' yöntemine uygun hale getirildi.

4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar ''Teşekkür'', 85.00 puan ve yukarı olanlar ''Takdirname'' alacaklar. Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar ''Üstün Başarı'', üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar ise ilk kez getirilen bir uygulama ile ''Başarı'' belgesi ile ödüllendirilecek.

AA

Sponsorlu Bağlantılar

tarihli haber
tag İlköğretim Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan :    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box pratik öğretmen :Tüm değişiklikleri arşivinizden kolayca bulacağımız bir düzenleme arzu ediyoruz.
box MAHO :YENİLİĞE AÇIK OLMALIYIZ YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER OLUMLU

Güncel Eğitim Haberleri