Eğitim Siteleri

Başarısız öğrenci öğretmenini de yakacak eğitim haberi

eğitim haberleriBaşarısız öğrenci öğretmenini de yakacak

ogretmen1.jpg Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mesleki eğitimde dersi iyi işleyemeyen ve öğrencilerini işgücü piyasasına uygun yetiştiremeyen öğretmenleri geri hizmete çekmeye yönelik çalışma başlattı.

Buna göre, Mesleki Yeterlilik Kurumu'nca (MYK) yapılacak beceri ve bilgi ölçme sınavında başarısız olan öğrencilerin öğretmenleri hizmet içi eğitim kurslarına gidecek.

AB'ye uyum kapsamında oluşturulan MYK tarafından 2008 - 2009 öğretim yılında tüm meslek lisesi öğrencilerine yönelik sınav yapılacak. Başarılı olan öğrencilere teknisyenlik unvanını içeren, "4. derece mesleki yeterlilik sertifikası" verilecek.

Bir sınıftaki öğrencilerin yüzde 50'si sertifika alırsa öğretmen başarılı sayılacak. Başarı oranı yüzde 50'nin altına düşerse öğretmen, okul yönetimince uyarılacak ve "hizmet içi eğitim kurslarına" yönlendirilecek.

Derse giremeyecek

Öğretmen, hizmet içi eğitim kursu boyunca öğrencilerle bir araya gelemeyecek ve derslere giremeyecek. AB'de de geçerliliği bulunan sertifika sistemi 8 dereceli olacak. Öğrenciler, 4. dereceyi meslek lisesi eğitiminin ardından girdikleri sınavda başarılı olurlarsa elde edecek. Öğrencilerin, 5. derece için meslek yüksekokuluna, 6. derece için ise 4 yıllık lisans programına gitmeleri gerekecek.

Sertifika sisteminde ilerlemek isteyen öğrencilerin 7. derece için yüksek lisans ve 8. derece için de doktora yapmaları istenecek.

Milliyet

tag Başarısız öğrenci öğretmenini de yakacak

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box mehmet akif yalçın :benim artık aklım almıyor ab ab ab kım ne bu ınsanlar bızım kendı aklımız yok mu da ab ab ab yeter ya yeter ager ıyı bıseyler yapıyorlarda ben gormuyorsam soyleyın haberım olsun bırakın ALLAH aşkına üniversite dekı hocaları duzeltın once onlar ogretmenlerımızı onlarda cocuklarımızı sız yılanın basını bulun ab ab ab dıye dıye ogretmenlerın ustune gıtmeyın onların ogrendıgı bıldıgını onlara hocalar proflar docentler ogrettı. bence bırakın ogretmenlerımızı. her cocugun gelecegı ogretmenın gosterdıgı yoldadır....
box TEACH :ÖNCELİKLE ATELYE ORTAMLARI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLSİN MALZEME PROBLEMİNİ MAKİNE PROBLEMİNİ ÇÖZSÜNLER KEZA BİZ 36 YAŞINDAKİ DÖKLÜNTÜ AMORTİSMANINI TAMAMLAMIŞ HASSASİYETİNİ KAYBETMİŞ MAKİNELERLE ÇALIŞIYORUM...BİZİM SUÇUMUZ NE ÖNCE FİZİKİ ŞARTLAR DÜZELTİLSİN SONRA BAŞARI GELMİYOSA ONDAN SONRA NETÜR EĞİTİME TABİİ TUTUYOLARSA TUTSUNLAR.HAAA BİDE MALUM MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİ KALİTESİ BİZİM OKUDUĞUMUZ YILLARA GÖRE DÜŞTÜ NE YAPALIM ŞİMDİ BİZ Bİ YANDA FİZİKİ ŞARTLAR VE MALZEME YETERSİZ BİYANDAN ÖĞRENCİLER DAHA 20 YTL NİN YÜZDE 10 UNU BULAMIYO SİZ BÖYLE Bİ SINAVDAN BAHSEDİYOSUNUZ...NAPALIM...O ZAMAN İLK ÖĞRETİM 1 DEN İTİBAREN HER ÖĞRNİ HER YIL SINAV OLSUN HER BAŞARISIZ OLDUĞU YILDA ÖĞRETMENLER CEZALANDIRILSIN.Bİ YANDANDA KALMA OLMASIN...ALLAH BUGÜNLERİMİZİ ARATMASIN

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Sözleşmeli öğretmen alım takvimi Sözleşmeli öğretmen alım takvimi

Bu branşlarda öğretmen ataması zor Bu branşlarda öğretmen ataması zor

Öğretmen adaylarının çoğu yetersiz kaldı Öğretmen adaylarının çoğu yetersiz kaldı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat! Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat!

Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat ! Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat !

Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın

Güncel Eğitim Haberleri