eğitim sitesi

Okul Hazırlıkları Başladı eğitim haberi

eğitim haberleriOkul Hazırlıkları Başladı

students.jpg 15 milyon öğrencinin ders başı yapacağı 2007-2008 eğitim öğretim yılı öncesi velilerin telaşı başladı.
Yaklaşık 15 milyon öğrencinin ders başı yapacağı 2007-2008 eğitim öğretim yılı öncesi velilerin alış veriş telaşı başladı.
Alınan bilgiye göre, hazırlıkların bir ay öncesinden başladığı mağazalar, yeni eğitim yılı için reyonlarını oluşturdu. Kırtasiye sektöründe hizmet veren Mopak Ankara Bölge Müdürü Ufuk Tamaşa, eğitim sektörünün 1 milyar YTL'ye yakın pazar payına sahip olduğunu söyledi.

Firma temsilcilerinin üretim ve stok açısından tüm hazırlıklarını tamamladığını ve ürünlerini mağazalara ulaştırdığını anlatan Tamaşa, "Bundan sonraki çalışma satışa yönelik" dedi. Tamaşa, sektörde her yıl binlerce çeşit ürünün hazırlanarak piyasaya sunulduğunu, ancak, kaliteli yerli üretimin yanı sıra, ucuz ve kalitesiz Çin malı ürünlerin de yüzde 40'lara varan pazar payına sahip olduğunu kaydetti. Tamaşa, "Çin ürünleri reyonları adeta istila etmiş durumda. Bu ürünler düşük maliyetle geldikleri için firmalar ithal ürünü tercih ediyor. Çok sayıda firma üretim yapmaktansa bu tür ürünleri getirmeyi ya da orada imal etmeyi tercih ediyor" dedi.

"FİYATLAR CAZİP"

Carrefour Adana Mağaza Müdürü Atakan Kayapınar ise okulların açılmasına bir ay olmasına rağmen, okul ihtiyaçları reyonunu hizmete açtıklarını, gösterilen ilgiden ise memnun olduklarını söyledi. Dolarda yaşanan düşük fiyatın ve KDV indirimlerinin kırtasiye ürünlerine de yansıdığını anlatan Kayapınar, bunun da fiyatlarda yüzde 15-20'ye varan oranlarda düşüşe neden olduğunu kaydetti. Öğrencilerin bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi "spider man", "sünger bop", "barbie" gibi çizgi film karakterlerinin süslediği ürünlere daha çok ilgi gösterdiğini belirten Kayapınar, önlük, çanta, defter, kalem, silgi gibi ihtiyaçların tamamının en düşük maliyetle 100 YTL'ye alınabildiğini, müşterilerine sundukları ödeme kolaylığı ile satışları daha cazip hale getirdiğini söyledi.

Kayapınar, okul alış verişlerinin gelecek haftalar çok daha fazla yoğunlaşmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

AA

tag Okul Hazırlıkları Başladı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Yeni dönemde yeni müfredat programı Yeni dönemde yeni müfredat programı

Kar tatili için telafi eğitimi yapılacak Kar tatili için telafi eğitimi yapılacak

İstanbul ile birlikte 18 ilde kar tatili İstanbul ile birlikte 18 ilde kar tatili

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çocuk gelişimine olumsuz etki eden besinler Çocuk gelişimine olumsuz etki eden besinler

Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı

Koşmak ve Yürümek İnsanı Mutlu Ediyor Koşmak ve Yürümek İnsanı Mutlu Ediyor

Güncel Eğitim Haberleri