Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Çelik; "Ben stilist değilim" eğitim haberi

eğitim haberleriÇelik; "Ben stilist değilim"

celik2.jpg Genelkurmay bildirisinde okullardaki kutlu doğum haftası etkinliklerine dikkat çekilmişti. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, canlı yayında bu konuda açıklama yaptı.

Şanlıurfa'daki ilköğretim öğrencilerinin ilahi okuduğu etkinliği MEB'in düzenlemediğini belirten Çelik, "Eğer bunlar öğrenciyse gece yapılan programda okulda olması gerekmiyor. Bu etkinlik bizim tarafımızdan yapılmadı" dedi.

BEN STİLİST DEĞİLİM
İlköğretim öğrencilerinin başlarının kapatılması konusunda ise Çelik, "Ben modelist stilist olarak fikir beyan edemem. İnsanların tercihlerine karışılmaz. Çocuklar renkli renkli kutlamalar yapar. İnsanlar bir tercihte bulunabilir, beğenirsiniz beğenmezsiniz. Anne-babası müsade etmiş, gece yapılmış, okulda olmamış... Eğer bir okulda olsa bu benim işim. Ama bu program savcıların işi... " dedi.

MÜDÜRLERE KATILIN EMRİ
Genelkurmay'ın rahatsızlık duyduğu bir diğer olay ise Ankara Altındağ'daki kutlu doğum haftası etkinliğiydi. Asker, buradaki etkinliğe tüm okul müdürlerinin katılması yönünde MEB'in talimat verdiğini açıklamıştı.

Çelik, okul müdürlerine bu konuda yazı gittiğini doğruladı. Ancak bunun bir emir olmadığını sadece bilgilendirme olduğunu savundu.

"Hacı Bayram Anadolu İmam Hatip okulundaki etkinliğe katılınmasını istemenin ne gibi bir sakıncası olabilir" diyen Çelik, "Şube müdürümüz tarafından diğer okullara bir yazı gönderilmiş. Bu etkinliği 6-7 müdür katılmış. MEB'in belirlediği bir okulun etkinliğine çağrıda bulunulmuştur. Güzel Sanatlar fakültesi bir etkinlik yapsa rahatsızlık olur muydu?" dedi.

Denizli'deki müftülük ile AK Partili belediyenin düzenlediği etkinliği de değerlendiren Çelik, kıyafetlerle ilgili olarak, "Bu kutlu doğum haftası, maskeli balo filan değil" diye konuştu.

internethaber

tag Çelik; "Ben stilist değilim"

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor

Öğretmenlik Performans Sistemi Öğretmenlik Performans Sistemi

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sağlıklı yürüyüş kuralları ve yürümenin faydaları Sağlıklı yürüyüş kuralları ve yürümenin faydaları

Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor

Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin

Güncel Eğitim Haberleri