Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Çelik:Kadrolaşmanın K'sı yok eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Çelik:Kadrolaşmanın K'sı yok

celik.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Eğitim Kurumları Yönetici Atama Yönetmeliği'nde iddia edilenin aksine "kadrolaşmanın K'sı"nın olmadığını söyledi.
Bakan Çelik, "Eğitim Binalarını Depreme Karşı Güçlendirme Çalışmaları" toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çelik, 13 Nisan 2007 Cuma günü yürürlüğe giren yeni "Eğitim Kurumları Yönetici Atama Yönetmeliği"ne getirilen eleştirilerin hatırlatılması üzerine itirazlara bir anlam veremediğini söyledi. "Yönetmeliği kariyer ve liyakat esasına göre yaptıkları" belirten Çelik, yazılı sınav şartının kaldırılmasını "İlçe emniyet müdürleri, başhekimler atanırken sınavlara göre mi atanıyorlar? Sınavlar objektif kriterler getiriyor olabilir ama özellikle taşrada mevzuattan sorulan bu sorulara iyi hazırlanan ve iyi puan alan arkadaşlarımız oluyor. Ama arkadaşlara baktığımızda yöneticilik vasfının olmadığını görüyoruz. Yetkilerimizi paylaştığımız insanların özelliklerini de bilmek zorundayız" sözleriyle savundu. KADROLAŞMANIN K'SI YOK Çelik, merkezden sadece bin 600 kadro ve atama yapabildiklerini, bunların da yatılı bölge okul yöneticileri olduğuna dikkat çekerken, "kadrolaşma tavan yapacak" iddialarına sert çıktı. Çelik şöyle dedi: "8 bin okula yönetici ataması yapılacak. Bu bin 600 atamayla birlikte toplamda 76 bin kadronun içinde 10 bin atama söz konusu. Geri kalan atamalar da valiler tarafından yapılıyor. Burada genel müdürlerimize imza yetkisi vermişiz. Şikayet eden sendikalar şimdi kendi aralarında bir taslak hazırlamak isteseler mutabakata varamazlar. Kadrolaşma iddiaları yapılıyor. Yönetici Atama Yönetmeliği'nde kadrolaşmanın 'K'sı bile yok."

Zaman

tag Bakan Çelik:Kadrolaşmanın K'sı yok

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box şahin :öğretmenlerde bukadar cahilce düşüncelere girmez zandederdim.yanılmışım. bırakın bu chp agzını. elalem uzaya çıktı siz daha menfaat peşindesiniz.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sorularla Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar Bakan Yılmaz'dan gündeme dair açıklamalar

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Uzun süre ayakta durmak zararlıdır Uzun süre ayakta durmak zararlıdır

Sağlığınızı ve formunuzu korumanız için 10 altın öneri Sağlığınızı ve formunuzu korumanız için 10 altın öneri

Kişinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarsınız? Kişinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarsınız?

Güncel Eğitim Haberleri