Yazılı Sınav Soruları
22 Ekim 2016 Cumartesi

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel SözlerHiçbir şey istemeyen, hiçbir şey ummayan ve hiçbir şeyden korkmayan sanatçı olamaz. [ Çehov ] (ekleyenEditör - 6355)

Güzel SözlerSarhoşluk kusur yaratmaz, kusurları göz önüne çıkarır. [ Seneca ] (ekleyenEditör - 6356)

Güzel SözlerSavaşta, dövüşenlerden çok kaçanlar ölür. [ Selma Lagerlöf ] (ekleyenEditör - 6357)

Güzel SözlerSevgi ne kadar büyükse kederi de o kadar büyük olacaktir. [ Spinoza ] (ekleyenEditör - 6358)

Güzel SözlerAcı, çabuk unutulur, sevinç ise ebedidir. [ Schiller ] (ekleyenEditör - 6359)

Güzel SözlerÜç kişi bir sırrı saklayabilir, eğer ikisi ölmüşse. [ Benjamin Franklin ] (ekleyenEditör - 6360)

Güzel SözlerHayatımızda işlediğimiz hataların çoğu, düşünmemiz gereken yerde hissetmekten, hissetmemiz gereken yerde düşünmekten ileri gelmektedir. [ John COLBINS ] (ekleyenEditör - 6361)

Güzel SözlerEn kolay şey insanın kendisini aldatmasıdır, çünkü bir insan genellikle arzu ettiği şeyin gerçek olduğuna inanır [ DEMOSTHENES ] (ekleyenEditör - 6362)

Güzel SözlerAkılsız adam mutluluğu uzakta arar; akıllı ise, onu ayaklarının altında bulur. [ JAMES OPPENHEIM ] (ekleyenEditör - 6364)

Güzel SözlerHer insan öfkelenir, bu kolaydır; fakat tam adamına, tam ölçüsünde,tam zamanında, tam yerinde ve tam usülünde öfkelenmek, ne herkesin kudretindedir, ne de kolaydır. [ ARISTOTELES ] (ekleyenEditör - 6365)

Güzel SözlerEn kötü babalar kimlerdir bilir misiniz? Gençliklerinde yaptıklarını unutanlar. [ Diderot ] (ekleyenEditör - 6366)

Güzel SözlerBir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz. [ Gabriele D'Annunzio ] (ekleyenEditör - 6367)

Güzel SözlerEvlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama, torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz. [ Victor Hugo ] (ekleyenEditör - 6368)

Güzel SözlerHayatlarında hiçbir başarı gösteremeyenler, kendilerini başkalarının başarılarını küçültmekle teselli ederler. [ C. Sena Ongun ] (ekleyenEditör - 6369)

Güzel SözlerDünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır; ya kendi aklından faydalanmak, yahut da başkalarının akılsızlığından faydalanmak. [ La Bruyere ] (ekleyenEditör - 6371)

Güzel SözlerGene de bir iştir beklemek. Bekleyecek bir şeyi olmamaktır korkunç olan. [ Cesare Pavese ] (ekleyenEditör - 6372)

Güzel SözlerAlabalık tutmak için, sineği feda etmelisin. [ George Herbert ] (ekleyenEditör - 6373)

Güzel SözlerBir yıllık varlık istersen buğday, on yıllık varlık istersen ağaç, yüz yıllık varlık istersen insan yetiştir. [ Çin Atasözü ] (ekleyenEditör - 6374)

Güzel SözlerÖdenmemiş bir borç alçalmadır, dolandırıcılığın başlangıcıdır. [ Balzac ] (ekleyenEditör - 6375)

Güzel SözlerBazıları büyük doğar; bazıları büyüklüğü kazanır; bazılarına da büyüklük kendi gelir. [ Shakespeare ] (ekleyenEditör - 6376)

Güzel SözlerBaşkalarını küçülterek büyüdüğüne inanan insanlar bulunduğu gibi, başklarını korurken büyüdüğüne inanan insanlarda vardır. [ George Stand ] (ekleyenEditör - 6377)

Güzel SözlerKüçüklerin büyüklük taslaması kadar tehlikeli bir şey yoktur. [ Stefan Zweig ] (ekleyenEditör - 6378)

Güzel SözlerTuzağa saçtığın taneler , cömertlik sayılmaz ki ... [ Mevlana ] (ekleyenEditör - 6379)

Güzel SözlerKral olup paramı dilenci gibi harcamaktansa, dilenci olup, paramı kral gibi harcamayı tercih ederim. [ İngersoll ] (ekleyenEditör - 6380)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   44 45 46 47 48 49 50 51 52   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1660 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....
Sözü Söyleyen: Ekleyen :    

Seçme güzel sözler arşivinde 1660 güzel söz var.