Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler Namussuza namussuz deme daha da namussuz olabilir. [ Metinpalamut ] (ekleyenMetin - 124673)

Güzel Sözler Ezanı duyduğunda camiye koşmuyorsan dön de ruhuna bir sela oku [ ... ] (ekleyenAbdullah yakup celhan - 125008)

Güzel Sözler Akıllı olup da arızalı insanların kahrını çekene kadar, deli ol onlar senin kahrını çeksinler... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125076)

Güzel Sözler Mayası bozuktan ekmek olmaz.
Karakteri bozuk olandan iyi insan olmaz...
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125077)

Güzel Sözler Eğer Müslümanlar gerektiği gibi Allah'a güvenselerdi. Kuşlar gibi yuvadan aç uçup geriye tok olarak dönerlerdi. [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125078)

Güzel Sözler Keşke anneler yavrularını süt ile besledikleri gibi, birazda soru sormayı ve de mantık bilgisi verebilselerdi... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125079)

Güzel Sözler Boş insanların boş olduklarını fark etmelerine üzülmek gerekmez. Sorun dolu olduklarını sanan insanların boş olmasıdır... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125080)

Güzel Sözler Boşuna ümitlenme! İnsanlara yaranamazsın, ama sen yinede iyilik yapmaktan vazgeçme... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125081)

Güzel Sözler Ben ne yangınlar gördüm. Dumanlı ateşler çer çöpleri yakar... Ben ise dumansız yürek yangınlarında yeniden doğdum. [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125082)

Güzel Sözler Nefsine ve hırsına tutsak olanlar gerçek özgürlüğe kavuşamazlar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125083)

Güzel Sözler İyi insanların dostları yok olmaz! sadece bir müddet ayrı kalabilirler... Kötülerin dostu olmaz! Çünkü hep satarlar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125084)

Güzel Sözler Eğer sen, doğru bir iman'a sahip olup özgürleşerek iç huzuru elde edemedin ise ?
İnsanlık topyekun Mars'a gitse ne yazar...
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125085)

Güzel Sözler İnsan yeter ki istesin; yeni bir imaj ve güzel görünme adına diyet yapabiliyorsa, nefsin kirlerinden arınma yapabilir demektir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125086)

Güzel Sözler Sen, herkes değilsindir. Kendin ol.Farklılığın toplum için zenginliktir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125087)

Güzel Sözler Önce kendi gelişimin için kendine fırsat vermelisin... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125088)

Güzel Sözler Nereye Baktığın Önemli değildir. Ne Fark Ettiğin Önemlidir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125089)

Güzel Sözler Hiç bir yaratılmış varlık kendi sınırlarını çizemez...!!! [ Zeki Celik ] (ekleyenAnonim - 125090)

Güzel Sözler Bir insan erkek veya kadın olsun kendini değersiz görüyorsa şayet, ne evlilikte ne de toplumda huzur vermezler çevrelerine... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125091)

Güzel Sözler Hz. Ömer: Hızla camiye koşan çocuğun kolunda tutarak, daha küçücüksün bu acelen ne dedi? çocuk: Dün benden daha ufak birisi öldü! [ Hz.Ömer(r.a) ] (ekleyengüzel bir örnekttir - 125093)

Güzel Sözler Günümüzde sözleri Müslüman, fakat yamuk zihin yapısına sahip olduğundan İslamı taşladıklarına şahit oluyoruz... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125125)

Güzel Sözler Evrende ay, tutulması senede bir gün gerçekleşirken, İslam coğrafyalarındaki insanlarda devamlı sürer "akıl tutulması" [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125126)

Güzel Sözler Sorsanız; Allah'tan korkuyor musunuz?
Evet derler...
Peki, rızkı veren Allah derler...
Öyle ise bu korkak yaşamanın manası nedir?
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125127)

Güzel Sözler Aşırı gurur ve öz güven insanı kurşundan daha hızlı öldürebilir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125128)

Güzel Sözler Size ne oluyor da dünyada kazandığınız az bir şeye seviniyor, ahirette kaybettiğiniz bir çok şeye üzülmüyorsunuz? [ Hz.Ali (r.a) ] (ekleyenZeki Celik - 125139)

Güzel Sözler Mesele çok okumuş ve de bilgili biri olmak değil. işin özü kendimizi iyi ikna edebilmemizdir. Allah'ın varlığı konusunda... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125140)

Güzel Sözler İnsan kelimelerle düşünür, konuşur ve etkiler. Hayvanlar bundan yoksundur. Güzel kelimeler ve iyi sözler kullanamayan aşağı düşer... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125142)

Güzel Sözler Öyle bir zamanda yolculuk yapıyoruz ki, fert toplumun toplumda ferdin hayellerini çalıyor.... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125183)

Güzel Sözler En güzel kazanç alın teri ile kazanılandır... Bir şey yap, ama güzel yap... her şeyden anlıyorum deme cahil olursun ve batarsın..! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125184)

Güzel Sözler İçinde yaşadığımız kapitalist sistemde; İnsanı insandan korumak gerek, birinin ayakta kalması için diğerinin harcanması gerekiyor. [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125185)

Güzel Sözler Yalanı bol kullanan politikacılar bir ülkede düzeni bozuyorsa şayet? Onları seven ve destekleyen halkta aynı arızalı kimselerdir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125186)

Güzel Sözler Güzel sözler söyleyip de, eğri eylemlerde bulunan kimsenin durumu; içki,sigara ve kumar oynayan "doktorun" hali gibidir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125187)

Güzel Sözler Akıllı insan, egosunu (nefsini) kendisi yönetir. Akılsızı ise egosu (nefsi) yönetir...! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125213)

Güzel Sözler Başlarken çaresiz, giderken çaresiz olmasına rağmen ortasına "hayat" deniyor...! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125214)

Güzel Sözler EŞKIYALARIN HAKİM OLDUĞU DÜNYADA: Cesaretli iyi güzel sözleri yaşayarak pozitif enerji yayalım topluma ey canlar !.. [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125215)

Güzel Sözler Yaşamdadaki yolculukta sevene ve cesareti olanlara bütün yollar düz oluverir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125216)

Güzel Sözler Henüz ölmedin ise, kendi özüne bir "merhaba" de, ey can nasılsın? Hayat çok kıymetli bir daha ele geçmeyebilir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125217)

Güzel Sözler Allah, temiz insanlar yurdu olan "Cennetlere" koşun ey kullarım diyor. Bizimki yavaştan alıyor, sanki diğer tarafa talip gibi... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125218)

Güzel Sözler İnsan Dürüst Olmadığında! Allah'ın "ilahlık" hakkını aciz kullara verirler... "Falanca olmasaydı bizler batmıştık" gibi sözler söylerler... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125219)

Güzel Sözler Şu işe bak! Benimle devletimin arasını kimse bozamaz. İyi güzelde ya şirke batmış olsa da mı? Esas Allah ile aramız açılmamalıdır. [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125246)

Güzel Sözler Bozulmuş ve uyduruk dinin takipçileri "parçacı" din ve siyaset algısına sahiptirler.
İndirilmiş din ise "bütüncül" algıya sahiplerdir...
[ Zeki Celik ] (ekleyenAhmet Turgut U. - 125247)

Güzel Sözler Ey Müslüm İnsan!
Sende Musa gibi bir imana sahip olursan ? Rabbin senin elinle firavunların burnunu yere sürter...!
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125249)

Güzel Sözler Modern firavunları güçlü kılan sessiz yığınlar ve kabullenilmiş çaresizliğe kendini mahkum eden edilgen kölelerdi... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125250)

Güzel Sözler Yarın, geç olabilir... Sahih bir iman için "gerçek tövbe" konusunda geç kalmamak lazım..!!! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125269)

Güzel Sözler Eğer bir insanın derdi Allah ve hakikat ise? Her türlü kirden, pastan, şirkten, ırkçılık, cahiliye ve hurafeden uzak durması gerekir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125270)

Güzel Sözler Küresel güçler son 100 senedir İslam coğrafyalarını hem zihinsel hemde fiziki olarak işgal ettiler. Din yok, herkes mağdur durumdalar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125271)

Güzel Sözler Biz babadan ve dededen böyle gördük diyerek geçmiş büyükleri ne zamana kadar körü körüne taklit edeceğiz ?Yeni bir zihin lazım.. [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125272)

Güzel Sözler Sahih bir iman "kardeşliği" Salih amellerde "sevgiyi" geliştirir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125286)

Güzel Sözler Bir arkadaşıma ve dostuma; Değer veriyorsam hesap sorarım. Değer vermiyorsam hal hatır bile sorarak rahatsızlık vermem...! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125291)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   34 35 36 37 38 39   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1830 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1830 güzel söz var.