Yazılı Sınav Soruları
28 Ekim 2016 Cuma

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel SözlerMüzik, erkeklerin kalbinden ateşler çıkarmalı, kadınların gözlerinden yaşlar akıtmalıdır. [ Ludwig Van Beethoven ] (ekleyenEditör - 5941)

Güzel SözlerPara iyi bir uşak, kötü bir efendidir. [ F. Bacon ] (ekleyenEditör - 5942)

Güzel SözlerKötülüğün muzaffer olabilmesi için biricik şart, iyi insanların hiç bir şey yapmamasıdır. [ Edmund Burke ] (ekleyenEditör - 5943)

Güzel SözlerBüyük insan büyüklüğünü, kendisinden küçük insanlara karşı davranışlarıyla gösterir. [ Thomas Carlyle ] (ekleyenEditör - 5944)

Güzel SözlerKırdım diyorsun zincirlerini...Evet, köpek de çeker koparır zincirini, Kaçar o da, ama halkaları boynunda taşıyarak... [ Persius ] (ekleyenEditör - 5945)

Güzel Sözlerİnsan ancak kendisinin yerini, en aşağı kendisi kadar doldurabilecek bir başkasının bulunduğunu kabul ettikten sonra akıllanmaya başlar. [ R.E. Byrd ] (ekleyenEditör - 5946)

Güzel SözlerDertlerimizi avutan akıl ve hikmettir; o engin denizlerin ötesindeki yerler değil. [ Horatius ] (ekleyenEditör - 5947)

Güzel SözlerBir insanın elinden geldiği kadar insan olması muhteşem bir şeydir. [ Catherine Roberts ] (ekleyenEditör - 5948)

Güzel Sözlerİlk tutkusunda kadın aşığını sever; ondan sonrakilerde ise sevdiği hep aşktır. [ Lord Byron ] (ekleyenEditör - 5949)

Güzel SözlerBüyük adam olmaya lüzum yok, sadece adam olalım yeter. [ Alfred Capus ] (ekleyenEditör - 5950)

Güzel SözlerSöyleyeceğin konuyu iyice kavra; kelimeler arkadan gelecektir. [ Marcus Porciu Cato ] (ekleyenEditör - 5951)

Güzel SözlerTembellik insanı öyle sarar ve etkiler ki, çalışan bir insanın, tembelliğin kurbanı olmuş bir kişiden daha çok dinlenme zamanı vardır. [ Edmund Burke ] (ekleyenEditör - 5952)

Güzel SözlerLeş, bize göre rezildir ama, domuza, köpeğe şekerdir,helvadır. [ - ] (ekleyenEditör - 5953)

Güzel SözlerEhil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır. [ - ] (ekleyenEditör - 5954)

Güzel Sözlerİsa'nın eşeğinden şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir. [ - ] (ekleyenEditör - 5955)

Güzel SözlerDert, insanı yokluğa götüren rahvan attır. [ - ] (ekleyenEditör - 5956)

Güzel SözlerSen diri oldukça ölü yıkayıcı seni yıkar mı hiç? [ - ] (ekleyenEditör - 5957)

Güzel SözlerNice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok. [ - ] (ekleyenEditör - 5958)

Güzel SözlerŞu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır. [ - ] (ekleyenEditör - 5959)

Güzel SözlerSaadete erme maksadı dışında insanoğlunun felsefe yapması için hiç bir sebep yoktur. [ St.Augustine ] (ekleyenEditör - 5960)

Güzel SözlerBir adama bir kitap sattığın zaman, ona yalnız yarım kilo kağıt, mürekkep ve tutkal satmış değilsin; sen ona tamamen yeni bir yaşam satmış oluyorsun... [ Christopher Morley ] (ekleyenEditör - 5961)

Güzel SözlerBütün yerler, gökten aynı uzaklıktadır. [ Robert Burton ] (ekleyenEditör - 5962)

Güzel SözlerBaşıboşluk, sersemlerin tatilidir... [ Lord Chesterfield ] (ekleyenEditör - 5963)

Güzel SözlerPaslanacağımıza, yıpranalım! [ R. Camberlang ] (ekleyenEditör - 5964)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   33 34 35 36 37 38 39 40 41   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1660 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....
Sözü Söyleyen: Ekleyen :    

Seçme güzel sözler arşivinde 1660 güzel söz var.