Yazılı Sınav Soruları
28 Ekim 2016 Cuma

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel SözlerBir insan taraf tutmaya başlar başlamaz, dünyada da o kadar az şeyi görmeye başlar. [ Heywood Braun ] (ekleyenEditör - 5916)

Güzel SözlerBaşkasının izinde yürüyen, iz bırakamaz. [ Joan I. Brannon ] (ekleyenEditör - 5917)

Güzel SözlerBasit bir insanın elinden geleni yapabilmesi, zeki bir insanın tembelliğinden çok daha değerlidir. [ Baltasar Bracias ] (ekleyenEditör - 5918)

Güzel Sözlerİyi geçen bir gün nasıl mutlu bir uyku getirirse, iyi geçen bir ömür de mutlu bir ölüm getirir. [ Leonardo da Vinci ] (ekleyenEditör - 5919)

Güzel SözlerAz korkun, çok ümit edin; Az yiyin, çok çiğneyin; Az konuşun, çok şey ifade edin; Az kızın, çok sevin;İyi şeyler sizindir... [ Lord Fischer ] (ekleyenEditör - 5920)

Güzel SözlerBaşkasını övmeyenlere, yerenlere, kimseden hoşnut olmayanlara bakın; bunlar kimsenin beğenmediği insanlardır. [ La Bruyere ] (ekleyenEditör - 5921)

Güzel SözlerPencereyi siz açarsanız temiz hava gelir; başkası açarsa cereyan olur. [ Lucill De Chazal ] (ekleyenEditör - 5922)

Güzel SözlerDüşüncelerinde inat ve şiddet, aptallığın en açık belirtileridir. [ Bernard Barton ] (ekleyenEditör - 5923)

Güzel Sözlerİnsanlar ne kadar az düşünürlerse, o kadar fazla konuşurlar. [ - ] (ekleyenEditör - 5924)

Güzel SözlerEğer kekeme değilseniz, söylemek her zaman kolay, yapmak her zaman zordur. [ R. Lewton ] (ekleyenEditör - 5925)

Güzel SözlerSevgi açlıktan değil, fazla tokluktan ölür. [ Miron de Lencos ] (ekleyenEditör - 5926)

Güzel Sözlerİnanılması en zor dedikodular, aptalların belleğinde en uzun süre kalanlardır. [ Delavigny ] (ekleyenEditör - 5927)

Güzel SözlerRüyaları gerçekleştirmenin en kestirme yolu, uyanmaktır. [ J. M. Powe ] (ekleyenEditör - 5928)

Güzel SözlerCahil kimsenin yanında, kitap gibi sessiz ol. [ Mevlana ] (ekleyenEditör - 5929)

Güzel Sözlerİyi sözün aslın bilen derdi bu söz nerden gelirSöz aslını anlamayan sanır bu söz benden gelir... [ Yunus Emre ] (ekleyenEditör - 5930)

Güzel SözlerAkıllılar istedikleri şeyi, akılsızlar başkalarının istediğini öğrenir. [ Şirazlı Sâdi ] (ekleyenEditör - 5932)

Güzel SözlerÜzülmek, yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez, sadece bu günün gücünü tüketir. [ A.J. Cronin ] (ekleyenEditör - 5933)

Güzel SözlerSöylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür... Düşüncelerinize dikkat edin; Duygularınıza dönüşür... Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür... Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür... [ Mahatma Ghandi ] (ekleyenEditör - 5934)

Güzel SözlerGününü faydalı bir şekilde kullanmasını bilen bir insan için asıl mutluluk akşam vaktinde gelir. [ Corneille ] (ekleyenEditör - 5935)

Güzel SözlerIssız yerlerde kendin için bir evren ol! [ Tibullus ] (ekleyenEditör - 5936)

Güzel SözlerOkumak bir insanı doldurur, insanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır... [ F. Bacon ] (ekleyenEditör - 5937)

Güzel SözlerAna ve babaların çocuklarına bağışlayabilecekleri en güzel miras, günlük zamanlarından bir kaç dakikadır. [ O.A. Batista ] (ekleyenEditör - 5938)

Güzel SözlerSahip olunabilmesi için, özgürlüğün de sınırları olması gerekir. [ Nicolas Barleau ] (ekleyenEditör - 5939)

Güzel SözlerSıkı bir araştırma yapılırsa görülür ki, iş, herhangi bir eğlenceden çok daha az sıkıcıdır. [ Charles Baudlaire ] (ekleyenEditör - 5940)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   32 33 34 35 36 37 38 39 40   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1660 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....
Sözü Söyleyen: Ekleyen :    

Seçme güzel sözler arşivinde 1660 güzel söz var.