Oyun Siteleri
23 Ekim 2016 Pazar

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel SözlerBilge olan kendisine sorar,Kaçık olan başkalarına... [ Henry Ornold ] (ekleyenEditör - 5891)

Güzel SözlerBazı insanlar vardır, mümkün olmayan şeyleri başarmak için bütün ömürlerini verirler. Fakat mümkün olanı yapmak için bir dakikalarını harcamazlar. [ Nüvit Osmay ] (ekleyenEditör - 5892)

Güzel SözlerCennet ve cehennemle ilgili ileri geri laf söylemek istemem; çünkü ikisinde de dostlarım var. [ Mark Twain ] (ekleyenEditör - 5893)

Güzel SözlerDüşünür; yeniden düşünen ve şimdiye kadar üzerinde düşünülmüş şeylerin asla yeterince düşünülmemiş olduğu kanısına varan kimsedir. [ Paul Valery ] (ekleyenEditör - 5894)

Güzel SözlerUzun zaman devam eden bir anlaşmazlık, her iki tarafın da haksız olduğunu gösterir. [ Voltaire ] (ekleyenEditör - 5895)

Güzel SözlerBir tırtılın üzerine basan, bir kırlangıç öldürmüş demektir. [ Erick G. Wickenburg ] (ekleyenEditör - 5896)

Güzel SözlerEğer bir insan bir kitabı okuduktan sonra, onu tekrar okumaktan zevk almıyorsa, o kitabı okumuş olmasının bile hiç bir değeri yoktur. [ Oscar Wilde ] (ekleyenEditör - 5897)

Güzel SözlerErkeğin de, kadının da terbiyesi, birbiriyle münakaşa ettikleri zaman belli olur. [ Bernard Shaw ] (ekleyenEditör - 5898)

Güzel SözlerBir kapı kapandığında diğeri açılır; ama biz genellikle kapanan kapıya öyle uzun süre pişmanlıkla bakarız ki, hangi kapının açıldığını fark edemeyiz. [ - ] (ekleyenEditör - 5899)

Güzel Sözler"Çaresiz kaldığım zamanlarda gider, bir taş ustası bulur, onu seyrederim. Adam belki yüz kere vurur taşa. Ama değil kırmak, küçücük bir çatlak bile oluşturamaz. Sonra birden, yüz birinci vuruşta taş ikiye ayrılıverir. işte o zaman anlarım ki; taşı ikiye bölen o son vuruş değil, ondan öncekilerdir." [ Jacob RIIS ] (ekleyenEditör - 5900)

Güzel SözlerYaşamda iki yüzlü kimseler her zaman tokat yer. [ Mustafa Yılmaz ] (ekleyenEditör - 5901)

Güzel SözlerOkulu yok,domatesi,ekmeği küçümsemenin,gülmenin eğlenmenin,sabahları bir dosta selam vermenin.... daha nice şeylerin okulu yok. [ - ] (ekleyenEditör - 5902)

Güzel SözlerSevgiye karşılık sevgi isteyen, bu alışverişte acıdan başka bir şey elde edemez. [ Dinah Mulock Craik ] (ekleyenEditör - 5903)

Güzel SözlerBilmeyen ve bilmediğini bilen, çocuktur Ona öğretin Bilen ve bildiğini bilmeyen, uykudadırOnu uyandırın Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen, aptaldır Ondan sakının Bilen ve bildiğini bilen, liderdir Onu izleyin. [ K'ung-Fu-tzu ] (ekleyenEditör - 5904)

Güzel SözlerMarifet nedir bilirmisin ? Taşlara bakan gözlerin çicekleri görmesi. [ - ] (ekleyenEditör - 5905)

Güzel SözlerGüzellik, doğanın kadınlara verdiği ilk armağan, aynı zamanda geri aldığı ilk şeydir. [ Fransız Atasözü ] (ekleyenEditör - 5906)

Güzel SözlerYeryüzünde açlıktan ölenlerin sayısı, tokluktan ölenlerden çok daha azdır. [ Theognis ] (ekleyenEditör - 5907)

Güzel SözlerBilgi adası ne kadar büyük olursa, hayret kıyısı da o kadar büyük olur. [ Ralph Sockman ] (ekleyenEditör - 5908)

Güzel SözlerEleştirmenlerin sözlerine aldırmayın,Şimdiye kadar hiç birinin heykeli dikilmemiştir. [ Sibelius ] (ekleyenEditör - 5910)

Güzel SözlerDiş ağrısı çekenler, dişleri sağlam olanları;yoksulluk çekenler parası bol olanları mutlu sanırlar. [ Geoge Bernard Shaw ] (ekleyenEditör - 5911)

Güzel SözlerKelimeler yapraklara benzer. Onların bol olduğu yerde anlam meyveleri nadirdir. [ Pompey ] (ekleyenEditör - 5912)

Güzel SözlerBiraz bilmek tehlikelidir.Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler. [ Pompey ] (ekleyenEditör - 5913)

Güzel SözlerBilimsel bir eğitim gören bir doktor mükemmel bir teknisyen olabilir. Fakat yalnız hümanist bir eğitim onu bir insan yapabilir. [ Louis Pasteur ] (ekleyenEditör - 5914)

Güzel SözlerBurada, kendinden daha yetenekli adamları toplama yeteneği olan bir adam yatıyor! [ Andrew Carneige; kendi mezar taşından ] (ekleyenEditör - 5915)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   31 32 33 34 35 36 37 38 39   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1660 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....
Sözü Söyleyen: Ekleyen :    

Seçme güzel sözler arşivinde 1660 güzel söz var.