Eğitim Siteleri
26 Ekim 2016 Çarşamba

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel SözlerUmut iyi bir kahvaltı fakat fena bir akşam yemeğidir. [ F. Bacon ] (ekleyenEditör - 5866)

Güzel SözlerBir adamın küçüklüğü hakkında şundan daha hazin bir kanıt verilemez: O, büyük adamlara hiç bir şekilde inanmaz. [ Thomas Carlyle ] (ekleyenEditör - 5867)

Güzel SözlerYeter derecede eğitime sahip olmalısın ki etrafındaki insanları gereğinden fazla büyük görmeyesin.Fakat bilge olacak kadar da eğitim görmüş olmalısın ki, onları küçük görmeyesin. [ M.L. Boren ] (ekleyenEditör - 5868)

Güzel SözlerBir tehlike anında gemiden uzaklaşan fareler, geminin batmamasını bir türlü affedemezler. [ Wieslaw Brudzinski ] (ekleyenEditör - 5869)

Güzel SözlerHerkes dünyada bir şeyi tamamlamak için görevlendirilmiştir. [ Martin Buber ] (ekleyenEditör - 5870)

Güzel SözlerDeha yalnızca uzun sabır ve çalışmadır. [ Flaubert Buffon ] (ekleyenEditör - 5872)

Güzel SözlerBaşkalarının hayatlarına güneş saçanlar, kendi yaşamlarını da nurlandırırlar. [ Andrew Carneige ] (ekleyenEditör - 5873)

Güzel SözlerYalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma!Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku! [ F. Bacon ] (ekleyenEditör - 5874)

Güzel SözlerTerbiyeli adam, terbiyesizle geçinmesini bilendir. [ Odison Mizner ] (ekleyenEditör - 5875)

Güzel SözlerNasıl gerçek ahlak sahipleri ahlaka fazla aldırmazlarsa, gerçek belagat da iyi konuşmaya aldırmaz. [ Moliere ] (ekleyenEditör - 5876)

Güzel SözlerBilgili bir ahmak, cahil bir ahmaktan daha çok ahmaktır. [ Moliere ] (ekleyenEditör - 5877)

Güzel SözlerAh şu insanlar! Daha bir solucan yapamazken, nice nice ilahlar yarattılar! [ Moliere ] (ekleyenEditör - 5878)

Güzel Sözlerİnsan konuşacağı şeyden kırk kat fazlasını bilmiyorsa, konuşmamalıdır. [ Dale Carnegie ] (ekleyenEditör - 5879)

Güzel SözlerEğitimin amacı, kafayı bir rezervuara çevirmek değil, onu canlı bir çeşme haline sokmak olmalıdır.Yalnız içeriye pompalanmakla dolan bir kafa, dışarıya pompalamakla derhal boşalabilir. [ M. Mason ] (ekleyenEditör - 5880)

Güzel SözlerHer şeyi ezbere bilmek, bilmek demek değildir. [ Montaigne ] (ekleyenEditör - 5881)

Güzel SözlerGeleceğin insanı, yalnızca neyi bilmek istediğini bilebilmek için bile pek çok şeyi bilen bir insan olma ihtiyacını duyacaktır. [ Shepherd Mead ] (ekleyenEditör - 5882)

Güzel SözlerBir insanda, kendini yüksek görme, hırs ve şehvet varsa, bunlar, konuşurken soğan yemiş gibi kokar. [ George Meredith ] (ekleyenEditör - 5883)

Güzel SözlerMutluluk varacağımız bir istasyon değil,bir yolculuk şeklidir. [ Montesquieu ] (ekleyenEditör - 5884)

Güzel SözlerBaşarının şartları, bilmek, istemek, cüret etmek ve susmaktır. [ Axel Munthe ] (ekleyenEditör - 5885)

Güzel SözlerGönlü aydın bir kişiye kul olmak, padişahların başına tâc olmaktan iyidir. [ Mevlana ] (ekleyenEditör - 5886)

Güzel Sözlerİnsanlar, benim ustalığımı elde etmek için ne kadar sıkı çalıştığımı bilseler, onun o kadar hayret edilecek bir şey olmadığını anlarlardır. [ Michelangelo ] (ekleyenEditör - 5887)

Güzel SözlerYüksek olanı sevmek, biraz da yüksek olmak demektir. [ Neches ] (ekleyenEditör - 5888)

Güzel SözlerBelleği çok kuvvetli olan pek çok insan sırf bu nedenden ötürü orijinal bir düşünür olmaz. [ Nietzeche ] (ekleyenEditör - 5889)

Güzel SözlerAmerika, insanların idman olsun diye her gün on mil yürüdükten sonra, asansörle birinci kata çıktıkları tek dünya ülkesidir. [ Orben's Current Comedy Dergisi ] (ekleyenEditör - 5890)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   30 31 32 33 34 35 36 37 38   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1660 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....
Sözü Söyleyen: Ekleyen :    

Seçme güzel sözler arşivinde 1660 güzel söz var.