eğitim sitesi
26 Ekim 2016 Çarşamba

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel SözlerDünya büyük adamların düzeyinde yaşayamaz. [ George Frazer ] (ekleyenDersimiz.Com - 5791)

Güzel Sözlerİyi ağaç kolay yetişmez; rüzgar ne kadar kuvvetli eserse, ağaçlar da o kadar sağlam olur. [ J. Willard Marriot ] (ekleyenDersimiz.Com - 5792)

Güzel Sözlerİnat, iradenin eşekliğidir. Yaşamın ilginç yanlarından birisi de, en iyinin dışında bir şey kabul etmeyenlere genellikle en iyisini vermesidir. [ W. Somerst Maugham ] (ekleyenDersimiz.Com - 5793)

Güzel SözlerZaman büyük bir öğretmendir; ne yazık ki bütün öğrencilerini öldürür. [ Curt Goetz ] (ekleyenDersimiz.Com - 5794)

Güzel SözlerGünün parlak ışığında görebileceğimiz en uzak cisim güneştir, fakat gecenin karanlığında milyonlarca kat uzakta olan yıldızları görürüz.Özel dünyanızın karardığı gelecek seferde bunu hatırlayınız... [ Good Reading Dergisi ] (ekleyenDersimiz.Com - 5795)

Güzel SözlerBüyük adam, davası büyük olan adamdır. [ Bekir Berk ] (ekleyenDersimiz.Com - 5796)

Güzel SözlerHerkes gibi davranan, kendisi gibi davranamayana zorunlu olarak kızar. [ Andre Gide ] (ekleyenDersimiz.Com - 5797)

Güzel SözlerÇocuğuna küçük şeylerden zevk almasını öğreten, ona büyük bir servet bırakmış olur. [ Atienne Gilson ] (ekleyenDersimiz.Com - 5798)

Güzel SözlerBir tartışmada mutlaka son sözü söylemek istiyorsanız, "kanımca siz haklısınız" demeye çalışınız. [ Funny Funny World Dergisi ] (ekleyenDersimiz.Com - 5799)

Güzel SözlerBaşka birinin sizin kadar iyi yapabileceği bir şeyi bırakın o yapsın, siz yapmayın. [ Andre Gide ] (ekleyenDersimiz.Com - 5800)

Güzel SözlerSen kendinle başa çıkamayınca, senin gibi aciz düşmana kim ehemmiyet verir? [ Şiraz'lı Sâdi ] (ekleyenDersimiz.Com - 5801)

Güzel SözlerAnıta layık olanların ona ihtiyaçları yoktur. [ William Hazlitt ] (ekleyenDersimiz.Com - 5802)

Güzel SözlerBiz bir öyküyü iki kez anlatmayı pek severiz, fakat onu bir kereden fazla dinlemeyi asla! [ William Hazlitt ] (ekleyenDersimiz.Com - 5803)

Güzel SözlerCesaretin bittiği yerde esaret başlar. [ Akif Cemil ] (ekleyenDersimiz.Com - 5804)

Güzel SözlerYanlış anlayanlar tarafından söylenen bir doğrudan daha kötü hiç bir yalan yoktur. [ William James ] (ekleyenDersimiz.Com - 5805)

Güzel SözlerYalan atla gider, gerçek yürür.Fakat yine de tam zamanında yetişir. [ Japon Deyişi ] (ekleyenDersimiz.Com - 5806)

Güzel SözlerÖğretmek, iki kere öğrenmek demektir. [ Joseph Jaubert ] (ekleyenEditör - 5807)

Güzel SözlerAynı gökte uçarlar ama, kuzgunun dünyası başka, şahinin dünyası başkadır. [ Muhammed İkbal ] (ekleyenEditör - 5808)

Güzel SözlerBildiğini bilenin arkasından gidiniz,Bildiğini bilmeyeni uyarınız,Bilmediğini bilene öğretiniz Bilmediğini bilmeyenden kaçınız. [ Konfüçyus ] (ekleyenEditör - 5809)

Güzel SözlerNerede güzel eserlerden oluşmuş uyum vardır, orada adalet ve erdem hüküm sürer. [ Konfüçyus ] (ekleyenEditör - 5810)

Güzel SözlerDoğruyu söylemek değil, anlatmak güçtür. [ - ] (ekleyenEditör - 5811)

Güzel SözlerAkıllı insanlara gülmek, delilerin ayrıcalığıdır. [ Jean de La Bruyere ] (ekleyenEditör - 5812)

Güzel SözlerHiç bir vakit, öğüt verirken olduğumuz kadar cömert değilizdir. [ La Rochefacuald ] (ekleyenEditör - 5813)

Güzel SözlerBaşkalarının kusurlarını tartarken, parmağıyla terazinin kefesine bastırmayan insan pek enderdir. [ Baron Langenfauld ] (ekleyenEditör - 5814)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   27 28 29 30 31 32 33 34 35   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1660 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....
Sözü Söyleyen: Ekleyen :    

Seçme güzel sözler arşivinde 1660 güzel söz var.