Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler Başkalarına karşı zafer kazanan kuvvetlidir, kendi nefsine karşı zafer kazanan ise kudretlidir. [ Lao-tzu ] (ekleyenEditör - 8136)

Güzel Sözler İnsanlar, ya korktukları, ya da gıpta ve haset ettikleri şeylerden nefret ederler. [ Machiavelli ] (ekleyenEditör - 8137)

Güzel Sözler İnsanlara kendilerini nankörlüğe mecbur edecek kadar büyük hizmetlerde bulunmayınız. [ Balzac ] (ekleyenEditör - 8138)

Güzel Sözler Neleri bilmediğini bilen çoktur, güçlük, neleri hiçbir zaman bilemeyeceğini bilmektir. [ Cenap Şehabettin ] (ekleyenEditör - 8139)

Güzel Sözler Bilim, ahlaksız bir adamın elinde, kötülük yapmak için güçlü bir silahtır. [ Fonvizin ] (ekleyenEditör - 8140)

Güzel Sözler Vermede nasıl bir üstün olma niteliği varsa, almada da bir boyun eğme niteliği vardır. [ Montaigne ] (ekleyenEditör - 8141)

Güzel Sözler Herkesin kendine göre bir takim dertleri vardır, ama bu kimin de gramladır, kimin de kiloyla. [ Cervantes ] (ekleyenEditör - 8142)

Güzel Sözler Her derde bir deva bulunur. Lakin ahlaksızlık illetini iyi edecek bir ilaç yoktur. [ Hazret-i Ali ] (ekleyenEditör - 8143)

Güzel Sözler Bir devlet, yasayan ve kendine karşı çıkanı ne kadar koruyabilirse o kadar güçlüdür. [ Paul Valery ] (ekleyenEditör - 8144)

Güzel Sözler İnsanoğluna konuşmayı öğrenebilmesi için iki yıl, dilini tutmasını öğrenebilmesi için altmış yıl gereklidir. [ Resul Hamzatov ] (ekleyenEditör - 8145)

Güzel Sözler Bir baba, yüz evlada bakar da yüz evlat bir babaya bakamaz. [ Gabriele D'annunzio ] (ekleyenEditör - 8146)

Güzel Sözler Günahtan kaçınmayan bilgin, meşale tutan bir kördür. Doğru yolu gösterir, kendisi görmez. [ Şeyh Sadi ] (ekleyenEditör - 8147)

Güzel Sözler Dünya böyledir iste, herkes kendi değirmenine su çekmeye bakar. [ Giovanni Verga ] (ekleyenEditör - 8148)

Güzel Sözler Görmek bile nispidir. Kaşınan yeri parmak, gözden iyi görür. [ Kemal Tahir ] (ekleyenEditör - 8149)

Güzel Sözler Ya kırmızı gülden ayrı yaşamalı ya da dikenin acılarını hoş görmeli. [ Şeyh Sadi ] (ekleyenEditör - 8150)

Güzel Sözler Kötü haberler kırlangıç kanatlıdırlar, iyi haberler koltuk değnekli. [ Massinger ] (ekleyenEditör - 8151)

Güzel Sözler Dünya karsılaştığın fırtınalarla değil gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir. [ William Mc. Fee ] (ekleyenEditör - 8152)

Güzel Sözler Ne karınca zayıf olmakla aç kalır, ne de aslanpençesinin ve kuvvetinin zoruyla karin doyurur. [ Şeyh Sadi ] (ekleyenEditör - 8153)

Güzel Sözler Kedi, sevgilisinde muhakkak tırnak izi bırakır. [ Mortherlant ] (ekleyenEditör - 8154)

Güzel Sözler Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir, koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder. [ Cenap Sehabettin ] (ekleyenEditör - 8155)

Güzel Sözler En olgun meyve, en basta düşer. [ William Shakespeare ] (ekleyenEditör - 8156)

Güzel Sözler Her önemsiz şey çok küçümsenirse, öcünü alır. [ Lessing ] (ekleyenEditör - 8157)

Güzel Sözler 1001 meziyeti de olsa, insanlara kötü yanlarından bakarlar. [ Moliere ] (ekleyenEditör - 8158)

Güzel Sözler Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol. [ Mevlana Celaleddin-i Rumi ] (ekleyenEditör - 8159)

Güzel Sözler Mezarlık ölülerin, toprağa karışmadan önce adlarını, kimliklerini toprak üstünde bıraktıkları yerdir. [ Paul Valery ] (ekleyenEditör - 8160)

Güzel Sözler Öfkenin ateşi önce sahibini yakar, sonra kıvılcımı düşmana ya varır ya varmaz. [ Şeyh Sadi ] (ekleyenEditör - 8161)

Güzel Sözler Dünyaya geldiğimiz gün bir yandan yasamaya, bir yandan ölmeye başlarız. [ Montaigne ] (ekleyenEditör - 8162)

Güzel Sözler Utanılası eylemlerinden pişmanlık duymak, yaşamını kurtarmaktır. [ Demokritos ] (ekleyenEditör - 8163)

Güzel Sözler İnsanin kendi vatani için yalan söylemesi bir vatanseverlik sanatıdır. Buna diplomasi denilir. [ Ambrose Bierce ] (ekleyenEditör - 8164)

Güzel Sözler Ruhu öldürmek, cismi öldürmekten daha büyük bir cinayettir. [ Gerhart Hauptmann ] (ekleyenEditör - 8165)

Güzel Sözler Kelle kesildikten sonra saçların ardından ağlanır mi? [ Dostoyevski ] (ekleyenEditör - 8166)

Güzel Sözler Sağlık hiç kimsenin kesin olarak güvenemeyeceği tek nimettir. [ Bertrand Russell ] (ekleyenEditör - 8167)

Güzel Sözler Hiçbir şey istemeyen, hiçbir şey ummayan ve hiçbir şeyden korkmayan sanatçı olamaz. [ Çehov ] (ekleyenEditör - 8168)

Güzel Sözler Sarhoşluk kusur yaratmaz, kusurları göz önüne çıkarır. [ Seneca ] (ekleyenEditör - 8169)

Güzel Sözler Savaşta, dövüşenlerden çok kaçanlar ölür. [ Selma Lagerlöf ] (ekleyenEditör - 8170)

Güzel Sözler Sevgi ne kadar büyükse kederi de o kadar büyük olacaktir. [ Spinoza ] (ekleyenEditör - 8171)

Güzel Sözler Acı, çabuk unutulur, sevinç ise ebedidir. [ Schiller ] (ekleyenEditör - 8172)

Güzel Sözler Üç kişi bir sırrı saklayabilir, eğer ikisi ölmüşse. [ Benjamin Franklin ] (ekleyenEditör - 8173)

Güzel Sözler Hayatımızda işlediğimiz hataların çoğu, düşünmemiz gereken yerde hissetmekten, hissetmemiz gereken yerde düşünmekten ileri gelmektedir. [ John COLBINS ] (ekleyenEditör - 8174)

Güzel Sözler En kolay şey insanın kendisini aldatmasıdır, çünkü bir insan genellikle arzu ettiği şeyin gerçek olduğuna inanır [ DEMOSTHENES ] (ekleyenEditör - 8175)

Güzel Sözler Akılsız adam mutluluğu uzakta arar; akıllı ise, onu ayaklarının altında bulur. [ JAMES OPPENHEIM ] (ekleyenEditör - 8176)

Güzel Sözler Her insan öfkelenir, bu kolaydır; fakat tam adamına, tam ölçüsünde,tam zamanında, tam yerinde ve tam usülünde öfkelenmek, ne herkesin kudretindedir, ne de kolaydır. [ ARISTOTELES ] (ekleyenEditör - 8177)

Güzel Sözler En kötü babalar kimlerdir bilir misiniz? Gençliklerinde yaptıklarını unutanlar. [ Diderot ] (ekleyenEditör - 8178)

Güzel Sözler Bir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz. [ Gabriele D'Annunzio ] (ekleyenEditör - 8179)

Güzel Sözler Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama, torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz. [ Victor Hugo ] (ekleyenEditör - 8180)

Güzel Sözler Hayatlarında hiçbir başarı gösteremeyenler, kendilerini başkalarının başarılarını küçültmekle teselli ederler. [ C. Sena Ongun ] (ekleyenEditör - 8181)

Güzel Sözler Dünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır; ya kendi aklından faydalanmak, yahut da başkalarının akılsızlığından faydalanmak. [ La Bruyere ] (ekleyenEditör - 8182)

Güzel Sözler Gene de bir iştir beklemek. Bekleyecek bir şeyi olmamaktır korkunç olan. [ Cesare Pavese ] (ekleyenEditör - 8183)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   21 22 23 24 25 26 27   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1818 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1818 güzel söz var.