Yazılı Sınav Soruları
27 Ekim 2016 Perşembe

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel SözlerYanıldığını asla kabul etmeyenler,en çok yanılanlardır. [ La Rochefoucauld ] (ekleyenDersimiz.Com - 2307)

Güzel SözlerYapılmış küçük işler,planlanmış büyük işlerden çok daha iyidir. [ Peter Marshall ] (ekleyenDersimiz.Com - 2308)

Güzel SözlerYarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niçin bugünden başlamıyorsun? [ Epiktetos ] (ekleyenDersimiz.Com - 2309)

Güzel SözlerYaşam kısa, sanat uzundur. [ Hippokrates ] (ekleyenDersimiz.Com - 2310)

Güzel SözlerYaşamak solumak değil , çalışmaktır. [ J.J. Rousseau ] (ekleyenDersimiz.Com - 2311)

Güzel SözlerMutluluk bile haddini aşarsa azap olur. [ Seneca ] (ekleyenDersimiz.Com - 2312)

Güzel SözlerEğitimin insanı bozmaması yetmez, daha iyiden yana değiştirmesi gerekir. [ Montaigne ] (ekleyenDersimiz.Com - 2313)

Güzel SözlerSadece yeteri kadar sevebilirseniz; dünyanın en güçlü insanı olabilirsiniz. [ E.Fox ] (ekleyenDersimiz.Com - 2314)

Güzel SözlerYaşamda hedeflenecek iki şey vardır: birincisi istediğini elde etmek, ikincisi ondan hoşlanmaktır. [ Logan Pearsall ] (ekleyenDersimiz.Com - 2315)

Güzel SözlerKüçük şeyler, küçük zihinleri etkiler. [ B.Disraeli ] (ekleyenDersimiz.Com - 2316)

Güzel SözlerDoruğa ulaşsanız bile, hâlâ ulaşılması gereken tüm gelecek önünüzde durmaktadır. [ Lao-Tsu ] (ekleyenDersimiz.Com - 2317)

Güzel SözlerKullandığınız kelimeler, nasıl yaşayacağınızı belirler. [ Yunan atasözü ] (ekleyenDersimiz.Com - 2318)

Güzel SözlerDiğerlerini bilenler akıllıdır, ama kendini bilenler daha akıllıdır. Diğerlerini kontrol edenler kuvvetli olabilirler, ama kendini kontrol edebilenler, çok daha güçlüdürler. [ Lao-Tsu ] (ekleyenDersimiz.Com - 2319)

Güzel SözlerUğrunda ölebilecek bir şeyiniz yoksa; bu sizin yaşam mücadelesi için uygun olmadığınızı gösterir. [ M.L.King ] (ekleyenDersimiz.Com - 2320)

Güzel SözlerKendi kendisiyle barış içinde yaşamak istiyorsa; müzisyen müzik yapmalı, ressam resim yapmalı, şair şiir yazmalıdır. [ A.Maslow ] (ekleyenDersimiz.Com - 2321)

Güzel SözlerSürekli aynı şeyleri yaparsanız, hep aynı sonuçları alırsınız. [ Anonim ] (ekleyenDersimiz.Com - 2322)

Güzel SözlerNerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceklerinizi yapın. [ T.Roosevelt ] (ekleyenDersimiz.Com - 2323)

Güzel SözlerYaşam durağan değildir. Zihinlerini değiştiremeyenler; düşkünler evindeki zavallılarla, mezarlıktakilerdir. [ E.Dirksen ] (ekleyenDersimiz.Com - 2324)

Güzel SözlerYapılamayacağı düşünülen bir şeyi yaparak insanlığın güç alanını genişleten her şey, değerlidir. [ Ben Janson ] (ekleyenDersimiz.Com - 2325)

Güzel Sözlerİnsan yüreği, kaç yaşında olursa olsun ancak ona açılan yüreğe karşılık verir. [ Maria Edgeworth ] (ekleyenDersimiz.Com - 2326)

Güzel SözlerUtanmak güzeldir fakat kadınlarda olursa daha da güzeldir. [ Hazret-i Muhammed ] (ekleyenSerda - 2332)

Güzel SözlerÜç şey sürekli kalmaz: Ticaretsiz mal, tartışmasız bilgi, cezasız saltanat. [ Şeyh Sadi ] (ekleyen007 - 2334)

Güzel SözlerBen terbiyeyi, terbiyesizlerden öğrendim. [ Ebu'ala Ma'arri ] (ekleyen007 - 2336)

Güzel SözlerHayatta en büyük olaylar bir sürü iyi düzenlenen küçük tesadüflerden doğar. [ Henry Fielding ] (ekleyen007 - 2337)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   17 18 19 20 21 22 23 24 25   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1660 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....
Sözü Söyleyen: Ekleyen :    

Seçme güzel sözler arşivinde 1660 güzel söz var.