Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler Akıllılar istedikleri şeyi, akılsızlar başkalarının istediğini öğrenir. [ Şirazlı Sâdi ] (ekleyenEditör - 7885)

Güzel Sözler Üzülmek, yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez, sadece bu günün gücünü tüketir. [ A.J. Cronin ] (ekleyenEditör - 7886)

Güzel Sözler Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür... Düşüncelerinize dikkat edin; Duygularınıza dönüşür... Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür... Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür... [ Mahatma Ghandi ] (ekleyenEditör - 7887)

Güzel Sözler Gününü faydalı bir şekilde kullanmasını bilen bir insan için asıl mutluluk akşam vaktinde gelir. [ Corneille ] (ekleyenEditör - 7888)

Güzel Sözler Issız yerlerde kendin için bir evren ol! [ Tibullus ] (ekleyenEditör - 7889)

Güzel Sözler Okumak bir insanı doldurur, insanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır... [ F. Bacon ] (ekleyenEditör - 7890)

Güzel Sözler Ana ve babaların çocuklarına bağışlayabilecekleri en güzel miras, günlük zamanlarından bir kaç dakikadır. [ O.A. Batista ] (ekleyenEditör - 7891)

Güzel Sözler Sahip olunabilmesi için, özgürlüğün de sınırları olması gerekir. [ Nicolas Barleau ] (ekleyenEditör - 7892)

Güzel Sözler Sıkı bir araştırma yapılırsa görülür ki, iş, herhangi bir eğlenceden çok daha az sıkıcıdır. [ Charles Baudlaire ] (ekleyenEditör - 7893)

Güzel Sözler Müzik, erkeklerin kalbinden ateşler çıkarmalı, kadınların gözlerinden yaşlar akıtmalıdır. [ Ludwig Van Beethoven ] (ekleyenEditör - 7894)

Güzel Sözler Para iyi bir uşak, kötü bir efendidir. [ F. Bacon ] (ekleyenEditör - 7895)

Güzel Sözler Kötülüğün muzaffer olabilmesi için biricik şart, iyi insanların hiç bir şey yapmamasıdır. [ Edmund Burke ] (ekleyenEditör - 7896)

Güzel Sözler Büyük insan büyüklüğünü, kendisinden küçük insanlara karşı davranışlarıyla gösterir. [ Thomas Carlyle ] (ekleyenEditör - 7897)

Güzel Sözler Kırdım diyorsun zincirlerini...Evet, köpek de çeker koparır zincirini, Kaçar o da, ama halkaları boynunda taşıyarak... [ Persius ] (ekleyenEditör - 7898)

Güzel Sözler İnsan ancak kendisinin yerini, en aşağı kendisi kadar doldurabilecek bir başkasının bulunduğunu kabul ettikten sonra akıllanmaya başlar. [ R.E. Byrd ] (ekleyenEditör - 7899)

Güzel Sözler Dertlerimizi avutan akıl ve hikmettir; o engin denizlerin ötesindeki yerler değil. [ Horatius ] (ekleyenEditör - 7900)

Güzel Sözler Bir insanın elinden geldiği kadar insan olması muhteşem bir şeydir. [ Catherine Roberts ] (ekleyenEditör - 7901)

Güzel Sözler İlk tutkusunda kadın aşığını sever; ondan sonrakilerde ise sevdiği hep aşktır. [ Lord Byron ] (ekleyenEditör - 7902)

Güzel Sözler Büyük adam olmaya lüzum yok, sadece adam olalım yeter. [ Alfred Capus ] (ekleyenEditör - 7903)

Güzel Sözler Söyleyeceğin konuyu iyice kavra; kelimeler arkadan gelecektir. [ Marcus Porciu Cato ] (ekleyenEditör - 7904)

Güzel Sözler Tembellik insanı öyle sarar ve etkiler ki, çalışan bir insanın, tembelliğin kurbanı olmuş bir kişiden daha çok dinlenme zamanı vardır. [ Edmund Burke ] (ekleyenEditör - 7905)

Güzel Sözler Leş, bize göre rezildir ama, domuza, köpeğe şekerdir,helvadır. [ - ] (ekleyenEditör - 7906)

Güzel Sözler Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır. [ - ] (ekleyenEditör - 7907)

Güzel Sözler İsa'nın eşeğinden şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir. [ - ] (ekleyenEditör - 7908)

Güzel Sözler Dert, insanı yokluğa götüren rahvan attır. [ - ] (ekleyenEditör - 7909)

Güzel Sözler Sen diri oldukça ölü yıkayıcı seni yıkar mı hiç? [ - ] (ekleyenEditör - 7910)

Güzel Sözler Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok. [ - ] (ekleyenEditör - 7911)

Güzel Sözler Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır. [ - ] (ekleyenEditör - 7912)

Güzel Sözler Saadete erme maksadı dışında insanoğlunun felsefe yapması için hiç bir sebep yoktur. [ St.Augustine ] (ekleyenEditör - 7913)

Güzel Sözler Bir adama bir kitap sattığın zaman, ona yalnız yarım kilo kağıt, mürekkep ve tutkal satmış değilsin; sen ona tamamen yeni bir yaşam satmış oluyorsun... [ Christopher Morley ] (ekleyenEditör - 7914)

Güzel Sözler Bütün yerler, gökten aynı uzaklıktadır. [ Robert Burton ] (ekleyenEditör - 7915)

Güzel Sözler Başıboşluk, sersemlerin tatilidir... [ Lord Chesterfield ] (ekleyenEditör - 7916)

Güzel Sözler Paslanacağımıza, yıpranalım! [ R. Camberlang ] (ekleyenEditör - 7917)

Güzel Sözler İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz yapabilen biridir. [ Thomas J. Carruthers ] (ekleyenEditör - 7918)

Güzel Sözler Eğer düşündüğümüz bildiğimizden çok daha az, bildiğimiz sevdiğimizden çok daha az, sevdiğimiz var olandan çok daha az ise, sonuçta kendimiz, gerçekte olduğumuzdan çok daha azız demektir. [ Leo Buscaglia ] (ekleyenEditör - 7919)

Güzel Sözler Dualarınıza dikkat edin, gerçekleşebilirler. [ Emerson ] (ekleyenEditör - 7921)

Güzel Sözler Ya ümitsizsiniz. Ya da ümit sizsiniz. Ya çaresizsiniz.Ya da çare sizsiniz. [ Behçet Necatigil ] (ekleyenEditör - 7922)

Güzel Sözler Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz. [ Emerson ] (ekleyenEditör - 7923)

Güzel Sözler İnsana olanlar değil, o insanın içinde olanlar önemlidir. [ Louis Mann ] (ekleyenEditör - 7924)

Güzel Sözler Takdir görmeyen hayal güçlerimiz, zamanla midemizde ülser yapar. [ John Ciardi ] (ekleyenEditör - 7925)

Güzel Sözler Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez. [ Eleanor Roosevelt ] (ekleyenEditör - 7926)

Güzel Sözler Öğrendiklerini bir saat gibi cebinde taşı; ikide bir saati olduğunu göstermek isteyen insanlar gibi ortaya çıkarma; eğer birisi sana saati sorarsa söylersin; ama her saat başında saat kulesi gibi ötme! [ Lord Chesterfield ] (ekleyenEditör - 7927)

Güzel Sözler Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir. [ Cenap Şahabettin ] (ekleyenEditör - 7928)

Güzel Sözler Sen neye hazırsan, o da senin için hazırdır. [ Marc Victor Hansen ] (ekleyenEditör - 7929)

Güzel Sözler Yemek esnasında çalınan müzik, hem aşçıya, hem de kemancıya hakarettir... [ G.K. Chesterton ] (ekleyenEditör - 7930)

Güzel Sözler Büyük insanların idealleri, sıradan insanlarınsa hevesleri vardır. [ Washington Irving ] (ekleyenEditör - 7931)

Güzel Sözler Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır. [ Walter Bagehot ] (ekleyenEditör - 7932)

Güzel Sözler İmkansızlık yalnız sersemlerin sözlüğünde bulunan bir kelimedir. [ Napoleon ] (ekleyenEditör - 7933)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   16 17 18 19 20 21 22   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1822 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1822 güzel söz var.