Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler Geleceğin insanı, yalnızca neyi bilmek istediğini bilebilmek için bile pek çok şeyi bilen bir insan olma ihtiyacını duyacaktır. [ Shepherd Mead ] (ekleyenEditör - 7837)

Güzel Sözler Bir insanda, kendini yüksek görme, hırs ve şehvet varsa, bunlar, konuşurken soğan yemiş gibi kokar. [ George Meredith ] (ekleyenEditör - 7838)

Güzel Sözler Mutluluk varacağımız bir istasyon değil,bir yolculuk şeklidir. [ Montesquieu ] (ekleyenEditör - 7839)

Güzel Sözler Başarının şartları, bilmek, istemek, cüret etmek ve susmaktır. [ Axel Munthe ] (ekleyenEditör - 7840)

Güzel Sözler Gönlü aydın bir kişiye kul olmak, padişahların başına tâc olmaktan iyidir. [ Mevlana ] (ekleyenEditör - 7841)

Güzel Sözler İnsanlar, benim ustalığımı elde etmek için ne kadar sıkı çalıştığımı bilseler, onun o kadar hayret edilecek bir şey olmadığını anlarlardır. [ Michelangelo ] (ekleyenEditör - 7842)

Güzel Sözler Yüksek olanı sevmek, biraz da yüksek olmak demektir. [ Neches ] (ekleyenEditör - 7843)

Güzel Sözler Belleği çok kuvvetli olan pek çok insan sırf bu nedenden ötürü orijinal bir düşünür olmaz. [ Nietzeche ] (ekleyenEditör - 7844)

Güzel Sözler Amerika, insanların idman olsun diye her gün on mil yürüdükten sonra, asansörle birinci kata çıktıkları tek dünya ülkesidir. [ Orben's Current Comedy Dergisi ] (ekleyenEditör - 7845)

Güzel Sözler Bilge olan kendisine sorar,Kaçık olan başkalarına... [ Henry Ornold ] (ekleyenEditör - 7846)

Güzel Sözler Bazı insanlar vardır, mümkün olmayan şeyleri başarmak için bütün ömürlerini verirler. Fakat mümkün olanı yapmak için bir dakikalarını harcamazlar. [ Nüvit Osmay ] (ekleyenEditör - 7847)

Güzel Sözler Cennet ve cehennemle ilgili ileri geri laf söylemek istemem; çünkü ikisinde de dostlarım var. [ Mark Twain ] (ekleyenEditör - 7848)

Güzel Sözler Düşünür; yeniden düşünen ve şimdiye kadar üzerinde düşünülmüş şeylerin asla yeterince düşünülmemiş olduğu kanısına varan kimsedir. [ Paul Valery ] (ekleyenEditör - 7849)

Güzel Sözler Uzun zaman devam eden bir anlaşmazlık, her iki tarafın da haksız olduğunu gösterir. [ Voltaire ] (ekleyenEditör - 7850)

Güzel Sözler Bir tırtılın üzerine basan, bir kırlangıç öldürmüş demektir. [ Erick G. Wickenburg ] (ekleyenEditör - 7851)

Güzel Sözler Eğer bir insan bir kitabı okuduktan sonra, onu tekrar okumaktan zevk almıyorsa, o kitabı okumuş olmasının bile hiç bir değeri yoktur. [ Oscar Wilde ] (ekleyenEditör - 7852)

Güzel Sözler Erkeğin de, kadının da terbiyesi, birbiriyle münakaşa ettikleri zaman belli olur. [ Bernard Shaw ] (ekleyenEditör - 7853)

Güzel Sözler Bir kapı kapandığında diğeri açılır; ama biz genellikle kapanan kapıya öyle uzun süre pişmanlıkla bakarız ki, hangi kapının açıldığını fark edemeyiz. [ - ] (ekleyenEditör - 7854)

Güzel Sözler "Çaresiz kaldığım zamanlarda gider, bir taş ustası bulur, onu seyrederim. Adam belki yüz kere vurur taşa. Ama değil kırmak, küçücük bir çatlak bile oluşturamaz. Sonra birden, yüz birinci vuruşta taş ikiye ayrılıverir. işte o zaman anlarım ki; taşı ikiye bölen o son vuruş değil, ondan öncekilerdir." [ Jacob RIIS ] (ekleyenEditör - 7855)

Güzel Sözler Yaşamda iki yüzlü kimseler her zaman tokat yer. [ Mustafa Yılmaz ] (ekleyenEditör - 7856)

Güzel Sözler Okulu yok,domatesi,ekmeği küçümsemenin,gülmenin eğlenmenin,sabahları bir dosta selam vermenin.... daha nice şeylerin okulu yok. [ - ] (ekleyenEditör - 7857)

Güzel Sözler Sevgiye karşılık sevgi isteyen, bu alışverişte acıdan başka bir şey elde edemez. [ Dinah Mulock Craik ] (ekleyenEditör - 7858)

Güzel Sözler Bilmeyen ve bilmediğini bilen, çocuktur Ona öğretin Bilen ve bildiğini bilmeyen, uykudadırOnu uyandırın Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen, aptaldır Ondan sakının Bilen ve bildiğini bilen, liderdir Onu izleyin. [ K'ung-Fu-tzu ] (ekleyenEditör - 7859)

Güzel Sözler Marifet nedir bilirmisin ? Taşlara bakan gözlerin çicekleri görmesi. [ - ] (ekleyenEditör - 7860)

Güzel Sözler Güzellik, doğanın kadınlara verdiği ilk armağan, aynı zamanda geri aldığı ilk şeydir. [ Fransız Atasözü ] (ekleyenEditör - 7861)

Güzel Sözler Yeryüzünde açlıktan ölenlerin sayısı, tokluktan ölenlerden çok daha azdır. [ Theognis ] (ekleyenEditör - 7862)

Güzel Sözler Bilgi adası ne kadar büyük olursa, hayret kıyısı da o kadar büyük olur. [ Ralph Sockman ] (ekleyenEditör - 7863)

Güzel Sözler Eleştirmenlerin sözlerine aldırmayın,Şimdiye kadar hiç birinin heykeli dikilmemiştir. [ Sibelius ] (ekleyenEditör - 7864)

Güzel Sözler Diş ağrısı çekenler, dişleri sağlam olanları;yoksulluk çekenler parası bol olanları mutlu sanırlar. [ Geoge Bernard Shaw ] (ekleyenEditör - 7865)

Güzel Sözler Kelimeler yapraklara benzer. Onların bol olduğu yerde anlam meyveleri nadirdir. [ Pompey ] (ekleyenEditör - 7866)

Güzel Sözler Biraz bilmek tehlikelidir.Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler. [ Pompey ] (ekleyenEditör - 7867)

Güzel Sözler Bilimsel bir eğitim gören bir doktor mükemmel bir teknisyen olabilir. Fakat yalnız hümanist bir eğitim onu bir insan yapabilir. [ Louis Pasteur ] (ekleyenEditör - 7868)

Güzel Sözler Burada, kendinden daha yetenekli adamları toplama yeteneği olan bir adam yatıyor! [ Andrew Carneige; kendi mezar taşından ] (ekleyenEditör - 7869)

Güzel Sözler Bir insan taraf tutmaya başlar başlamaz, dünyada da o kadar az şeyi görmeye başlar. [ Heywood Braun ] (ekleyenEditör - 7870)

Güzel Sözler Başkasının izinde yürüyen, iz bırakamaz. [ Joan I. Brannon ] (ekleyenEditör - 7871)

Güzel Sözler Basit bir insanın elinden geleni yapabilmesi, zeki bir insanın tembelliğinden çok daha değerlidir. [ Baltasar Bracias ] (ekleyenEditör - 7872)

Güzel Sözler İyi geçen bir gün nasıl mutlu bir uyku getirirse, iyi geçen bir ömür de mutlu bir ölüm getirir. [ Leonardo da Vinci ] (ekleyenEditör - 7873)

Güzel Sözler Az korkun, çok ümit edin; Az yiyin, çok çiğneyin; Az konuşun, çok şey ifade edin; Az kızın, çok sevin;İyi şeyler sizindir... [ Lord Fischer ] (ekleyenEditör - 7874)

Güzel Sözler Başkasını övmeyenlere, yerenlere, kimseden hoşnut olmayanlara bakın; bunlar kimsenin beğenmediği insanlardır. [ La Bruyere ] (ekleyenEditör - 7875)

Güzel Sözler Pencereyi siz açarsanız temiz hava gelir; başkası açarsa cereyan olur. [ Lucill De Chazal ] (ekleyenEditör - 7876)

Güzel Sözler Düşüncelerinde inat ve şiddet, aptallığın en açık belirtileridir. [ Bernard Barton ] (ekleyenEditör - 7877)

Güzel Sözler İnsanlar ne kadar az düşünürlerse, o kadar fazla konuşurlar. [ - ] (ekleyenEditör - 7878)

Güzel Sözler Eğer kekeme değilseniz, söylemek her zaman kolay, yapmak her zaman zordur. [ R. Lewton ] (ekleyenEditör - 7879)

Güzel Sözler Sevgi açlıktan değil, fazla tokluktan ölür. [ Miron de Lencos ] (ekleyenEditör - 7880)

Güzel Sözler İnanılması en zor dedikodular, aptalların belleğinde en uzun süre kalanlardır. [ Delavigny ] (ekleyenEditör - 7881)

Güzel Sözler Rüyaları gerçekleştirmenin en kestirme yolu, uyanmaktır. [ J. M. Powe ] (ekleyenEditör - 7882)

Güzel Sözler Cahil kimsenin yanında, kitap gibi sessiz ol. [ Mevlana ] (ekleyenEditör - 7883)

Güzel Sözler İyi sözün aslın bilen derdi bu söz nerden gelirSöz aslını anlamayan sanır bu söz benden gelir... [ Yunus Emre ] (ekleyenEditör - 7884)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   15 16 17 18 19 20 21   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1818 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1818 güzel söz var.