Oyun Siteleri
21 Ekim 2016 Cuma

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözlerİnsanın mutluluğunun temeli hak ve adalet konusunda toplanır. Bir insana yapılan haksızlık bütün toplumu yaralar. Hak ve adalet hissi bireylerden başlamalıdır. Ve insan, bireyin mutluluğunun kendi mutluluğu için şart olduğuna inanmalıdır. [ Pascal ] (ekleyenDersimiz.Com - 2043)

Güzel SözlerSürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yeteneklerden birisidir. [ Bertrand Russell ] (ekleyenDersimiz.Com - 2044)

Güzel SözlerPropaganda öyle bir sanattır ki, insan başkasının ayağına basarken kendisi "ah" der. [ Bob Hope ] (ekleyenDersimiz.Com - 2045)

Güzel SözlerHalk bir kimseden nefret ettiği zaman, bunu incelemek gerekir. Halk bir kimseyi seviyorsa, yine bunu da incelemek gerekir. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 2046)

Güzel SözlerHalkı bir tek insan, bir tek insanı bütün halk gibi gör. [ Montaigne ] (ekleyenDersimiz.Com - 2047)

Güzel SözlerHaksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed [ Hadis-i Şerif ] (ekleyenDersimiz.Com - 2048)

Güzel SözlerHaksızlık önünde eğilmeyiniz, o zaman hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz. [ Hz.Ali ] (ekleyenDersimiz.Com - 2049)

Güzel Sözlerİyi olan tek şey bilgi ve kötü olan tek şey de cehalettir. [ Sokrates ] (ekleyenDersimiz.Com - 2050)

Güzel SözlerNe kadar hazin bir çağda yaşıyoruz, bir önyargıyı ortadan kaldırmak atomu parçalamaktan daha güç. [ Albert Einstein ] (ekleyenDersimiz.Com - 2051)

Güzel SözlerKaranlığa küfretmektense, bir küçük ışık yakın, daha iyi edersiniz. [ Andre Gide ] (ekleyenDersimiz.Com - 2052)

Güzel SözlerHayat bir öyküye benzer, önemli olan yanı eserin uzun olması değil, iyi olmasıdır. [ Seneca ] (ekleyenDersimiz.Com - 2053)

Güzel SözlerO şekilde yaşamalısın ki, öldüğün zaman tabutçu bile matem tutsun. [ Mark Twain ] (ekleyenDersimiz.Com - 2054)

Güzel SözlerDostlarınıza bir gün düşmanınız olabileceklermiş gibi, düşmanlarınıza ise bir gün dostunuz olabileceklermiş gibi davranın. [ Bernard Shaw ] (ekleyenDersimiz.Com - 2055)

Güzel SözlerSorumluluğunu taşıyacağın fikrin adamı ol. [ A.Hamdi Tanpınar ] (ekleyenDersimiz.Com - 2056)

Güzel SözlerDüşüncelerden vergi alınmaz. [ Martin Luther ] (ekleyenDersimiz.Com - 2057)

Güzel SözlerDüşünme zihnin işi, hayal ise zevkidir. Düşünme yerine hayal etmek, zehiri besinden ayırt edememektir. [ Victor Hugo ] (ekleyenDersimiz.Com - 2058)

Güzel SözlerKendi kendimize egemen olmayı öğreten yönetim, en iyi yönetimdir. [ Goethe ] (ekleyenDersimiz.Com - 2059)

Güzel SözlerDünya, sonsuzluk içinde küçük bir parantezdir. [ Thomas Browne ] (ekleyenDersimiz.Com - 2060)

Güzel SözlerDüşmanının yoksa, dost bakımından da aynı durumda olmalısınız. [ E.Hubbard ] (ekleyenDersimiz.Com - 2061)

Güzel SözlerGerçek doktor, her hasta ile yaşayıp ölendir. [ Stefan Zweig ] (ekleyenDersimiz.Com - 2062)

Güzel SözlerDostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz. [ Pisagor ] (ekleyenDersimiz.Com - 2063)

Güzel SözlerDili ve sözü bir olmayan kimsenin yüz dili bile olsa o, yine dilsiz sayılır. [ Mevlana ] (ekleyenDersimiz.Com - 2064)

Güzel SözlerDevletleri yıkan tüm hatanın altında nice gururun gafleti yatar. [ Yavuz Sultan Selim ] (ekleyenDersimiz.Com - 2065)

Güzel SözlerÇiçeği küçümseyen, Tanrı yı da küçümser. [ A.Dumas ] (ekleyenDersimiz.Com - 2066)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   6 7 8 9 10 11 12 13 14   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1660 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....
Sözü Söyleyen: Ekleyen :    

Seçme güzel sözler arşivinde 1660 güzel söz var.