Eğitim Sitesi

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler Kaybedilmiş günlerin en kötüsü, bir defacık olsun, gülmeden geçilenidir. [ Chamfort ] (ekleyenDersimiz.Com - 6768)

Güzel Sözler Tarih milletlerin geçmişini gösteren aynasıdır. [ CUMA GÖKÇE ] (ekleyenCUMA GÖKÇE - 43775)

Güzel Sözler Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır. [ - ] (ekleyenEditör - 7912)

Güzel Sözler Türk asillerin asilidir. Yapma olmayan, gösterişi bulunmayan bu pek yüksek soyluluk ona, tabiatın hediyesidir. Sadelik içinde balagatı, zarif bir durgunluk içinde duygulu bir hayatiyeti ve parıltılı bir hayat içinde kibar bir hakikat hissettiren tek varlık Türklerdir. Şark hülya ve efsaneler alemidir. Türk, o rengarenk alemin gözüdür, dilidir, ışığıdır ve yaşayan gerçeğidir. [ PIERRE LOTİ ] (ekleyenFAZLI MERİÇ - 11965)

Güzel Sözler İyi insanların dostları yok olmaz! sadece bir müddet ayrı kalabilirler... Kötülerin dostu olmaz! Çünkü hep satarlar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125084)

Güzel Sözler Gençlikteki gözyaşlarında acı yoktur, yaşlılıktaki acılarda gözyaşı. [ Joseph Roux ] (ekleyenReyhan - 5730)

Güzel Sözler Yorgunluk kadar sağlıklı ve belki de yorgunluk kadar etkili uyku ilacı hemen hemen yok gibidir. [ Henry Fielding ] (ekleyenEditör - 8238)

Güzel Sözler Huzurlu ve mutlu olan ailede,iki kişinin beraberliği asla tek kişinin kararlar verdiği müessese olmamalıdır... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125361)

Güzel Sözler Türkler öldürülebilir, fakat yenilgiye uğratılamazlar. [ Napeleon ] (ekleyenDersimiz.Com - 6583)

Güzel Sözler Büyük işler sanki hiç ölmeyecekmiş gibi çalışmakla başarılabilir. [ Vanvenarues ] (ekleyenDersimiz.Com - 6660)

Güzel Sözler İnsanlar hakikate değil, yalan karışmış gerçeğe daha çok ilgi duyarlar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125349)

Güzel Sözler Deniz gibi mal kazan, fakat sen üzerinde gemi ol. [ Mevlana ] (ekleyenDersimiz.Com - 6596)

Güzel Sözler Aşk, güzelliğin aracılığıyla çoğalma arzusudur. [ Sokrates ] (ekleyenDersimiz.Com - 6822)

Güzel Sözler Bu dünyanın sonda ölümle Ya selam size diyecekler, Ya da istenmeyen mahkumlar gibi kıçlarına tekme vurularak itilecekler... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125362)

Güzel Sözler Daha iyi olmaya çalışmayan iyi olarak da kalamaz. [ Oliver Cromwell ] (ekleyenDersimiz.Com - 6532)

Güzel Sözler Düşmanımı bağışlarsam düşman diye bir şey kalmaz. [ Alain ] (ekleyenReyhan - 5709)

Güzel Sözler Kabul etmediğimiz fikirlere karşı, ondan kuvvetli mantığımız vardır. [ Cenap Şehabettin ] (ekleyenEditör - 8065)

Güzel Sözler Yanlış anlayanlar tarafından söylenen bir doğrudan daha kötü hiç bir yalan yoktur. [ William James ] (ekleyenDersimiz.Com - 7764)

Güzel Sözler İyilikler iade edilebilme sınırı içinde kaldıkça hoşa gider, bu sınırı aşınca şükranın yerini nefret alır. [ Pascal ] (ekleyenEditör - 8241)

Güzel Sözler çaresiz kaldığınızda bilinki çare(siz)siniz . . . [ ] (ekleyentuba - 14681)

Güzel Sözler Sevilmeyen bir insan her yerde ve her şeyde yalnızdır. [ George Sand ] (ekleyen007 - 7040)

Güzel Sözler Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur. [ N. F. Kısakürek ] (ekleyen007 - 7225)

Güzel Sözler KİŞİ KALBİNİN EKMEĞİNİ YER [ SEDA SAYAN ] (ekleyenYASEMİN - 14533)

Güzel Sözler Akıllı insan söylediği sözden her zaman şüphe duyar ama akılsız insan söylediği sözden her zaman emin olur. işte şimdi düşünün bakalım söylediğiniz her seyden emin olacak mısınız yoksa şüphe mi duyacaksınız. [ rabia sarı ] (ekleyenrabia sarı - 47051)

Güzel Sözler İnsanları niçin öldürüyorsunuz, biraz bekleyin zaten ölecekler. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 6560)

Güzel Sözler Yüksek tepelerde hem yılana, hem kuşa rastlanır; birisi sürünerek, öteki uçarak yükselmiştir. [ Cenab Şahabettin ] (ekleyenDersimiz.Com - 6684)

Güzel Sözler Eğer sıhhatli olmak istiyorsanız canınızın arzu ettiği şeyden yiyin, amma az yiyin. Çünkü insana vücudunun ihtiyaç duyduğu şeye karşı istek ve iştah verilmiştir. [ selahattin altıntaş ] (ekleyenselahattin altıntaş - 16556)

Güzel Sözler Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek ise tehlikelidir. [ Konfiçyüs ] (ekleyenEditör - 7796)

Güzel Sözler Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası. [ M.Akif Ersoy ] (ekleyenDersimiz.Com - 6566)

Güzel Sözler Dost yarası yaraların en derinidir. [ W. Shakespeare ] (ekleyenEditör - 7989)

Güzel Sözler Sağlık bir beden değil, bir kafa meselesidir. [ M.B Eddy ] (ekleyenDersimiz.Com - 6963)

Güzel Sözler Sürekli aynı şeyleri yaparsanız, hep aynı sonuçları alırsınız. [ Anonim ] (ekleyenDersimiz.Com - 7017)

Güzel Sözler Amele olmadan Ustabaşı olmayın,çünkü amelenin yapacağı hileleri bilemezsiniz. [ - ] (ekleyenDersimiz.Com - 6779)

Güzel Sözler Akıllı insanlara gülmek, delilerin ayrıcalığıdır. [ Jean de La Bruyere ] (ekleyenEditör - 7771)

Güzel Sözler Kitaplar, benim sevgili dostlarım, gerçek yol gösterenlerimdir. Çünkü ikiyüzlülük etmeden bana görevimi hatırlatırlar. [ Benjamin Franklin ] (ekleyenDersimiz.Com - 6609)

Güzel Sözler Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum [ Hz. Ali ] (ekleyenMerve yurdum - 39776)

Güzel Sözler Başkasından bilgi al ki bilgini ikiye katla [ Eren Safi ] (ekleyenEren Safi - 18823)

Güzel Sözler Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde. [ mehmet akif ersoy ] (ekleyengizem saka - 18477)

Güzel Sözler Hakikat yolunda usta olmak için, bilinç atölyesinde gönüllü çırak olanlara selam olsun !!! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125363)

Güzel Sözler Büyük meziyetlerle doğmuş olmanın en gerçek alameti, hasetsiz doğmuş olmaktır. [ La Rochefoucauld ] (ekleyenEditör - 8076)

Güzel Sözler Ben bin yıl okusamda bana ne bilirsin diye sorarlarsa ben haddimi bilirim derim. [ Hz. Mevlana ] (ekleyenM. Hayat Taşkın - 15649)

Güzel Sözler Biz bir öyküyü iki kez anlatmayı pek severiz, fakat onu bir kereden fazla dinlemeyi asla! [ William Hazlitt ] (ekleyenDersimiz.Com - 7762)

Güzel Sözler Bir insanın hayatından başka değerli bir şeyi yoksa, o insanın hayatının da bir değeri yoktur. [ R.Tagore ] (ekleyenEmrah - 16618)

Güzel Sözler SİLGİNİZ KALEMİNİZDEN ÇABUK BİTİYORSA YANLIŞINIZ ÇOK DEMEKTİR... [ ] (ekleyenDENİZ FB... - 15065)

Güzel Sözler Çölün kumları inci de olsa tasavvur edilemez ki dilencilerin gözleri doysun. [ Şeyh Sadi ] (ekleyenEditör - 8047)

Güzel Sözler Seneler geçer gider ömürü biçer gider ,
Ölümün şerbetini her gelen içer gider .
İlkbahar güze gider gece gündüze gider ,
Batması korkulan çöp sakınan göze gider .
Ömür zevkine gider nefret de kine gider ,
Gönül güzeli sever güzel çirkine gider .
[ - ] (ekleyen BÜŞRA - 12196)

Güzel Sözler Genç, muhitin, hevesin, zevkin pervanesidir. [ İsmail Hakkı Bıçakçızade ] (ekleyenReyhan - 5726)

Güzel Sözler Bazıları büyük doğar, bazıları büyüklüğü kazanır, bazılarına da büyüklük kendi gelir. [ William Shakespeare ] (ekleyenReyhan - 7100)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   1 2 3 4 5 6   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1818 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1818 güzel söz var.